PROVOZ NEOMEZEN

Chci se objednat

Vyšetřili jsme zrak zaměstnancům Dopravního podniku Praha

15.10.2015
Vyšetřili jsme zrak zaměstnancům Dopravního podniku Praha

Ve středu 14.10.2015 jsme vyšetřovali zrak zaměstnancům Dopravního podniku hlavního města Prahy. 

Akce si kladla za cíl zkontrolovat zrak zaměstnancům, mezi kterými je velká řada řidičů, dispečerů a další důležitých profesí, u nichž je zrak nezbytný pro výkon jejich povolání.

V rámci akce bylo vyšetřeno celkem 149 zaměstnanců.

 

Co vše jsme zaměstnancům DPP vyšetřovali?

Jednalo se o preventivní vyšetření zraku, během kterého bylo zaměstnancům provedeno přístrojové měření hodnoty dioptrií na čtení, na střední vzdálenost i na dálku, dále měření nitroočního tlaku a nakonec vyšetření tzv. fundus kamerou, která slouží k zobrazení a vyfocení očního pozadí.

Na přístrojové měření navazovalo vyšetření naší paní doktorkou MUDr. Janinou Waloszkovou, která zaměstnancům zkontrolovala zrakovou ostrost a stanovila správnou dioptrickou korekci pro vidění na blízko i na dálku.

Nakonec zaměstnanci absolvovali konzultaci u paní doktorky MUDr. Ireny Kuželové, která provedla ještě vyšetření barvocitu a následně zhodnotila všechny naměřené hodnoty.

  

A jak vyšetření dopadlo?

Během akce jsme vyšetřili celkem 149 zaměstnanců. Nejčastěji byl zaměstnancům zjištěn zvýšený nitrooční tlak, který může značit zelený zákal. Ten je třeba monitorovat a proto je důležité chodit na pravidelné oční prohlídky.

Dále velké procento zaměstnanců trpělo krátkozrakostí a také jsme zjistili, že řada z nich nemá v současné chvíli vhodné brýle, resp. nemají v nich správnou korekci dioptrií.

U některých zaměstnanců jsme také zachytili počínající šedý zákal.

 

Je vidět, že řada z nás ani neví, že nemá svůj zrak 100%. Proto jsou velmi důležité pravidelné oční prohlídky - objednejte se k nám na preventivní vyšetření zraku i vy!