icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

Dny prevence zraku potvrzují pozitivní vývoj
01.12.2015

Dny prevence zraku potvrzují pozitivní vývoj

V posledním listopadovém týdnu se již po čtvrté uskutečnil projekt “Dny prevence zraku”. Cílem akce bylo bezplatné vyšetření zraku příslušníkům složek Integrovaného záchranného systému, u nichž je dobrý zrak nezbytný pro výkon jejich povolání. A i 4. ročník byl opět úspěšný. Celkem se podařilo vyšetřit zrak téměř 5 stovkám policistů, strážníků a záchranářů.

 

Během tří dnů přijelo Očního centrum Praha se svou mobilní klinikou a týmem lékařů a sester přímo na pracoviště zaměstnanců Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, Policejního prezidia ČR, Městské policie hl. m. Prahy a Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

Zájem o vyšetření zraku byl ze strany příslušníků IZS opět velký. Celkem jsme vyšetřili téměř 500 příslušníků záchranných složek. Většina z nich přišla na oční vyšetření poprvé. U osob, které podstoupili kontrolu zraku i v předchozích letech, jsme zaznamenali pozitivní vývoj a snížil se počet těch, kteří měli špatnou brýlovou korekci či byl u nich diagnostikován syndrom suchého oka.

"Potvrzuje se tak, že každoroční kontroly zraku mají smysl” uvedl  Mgr. Adam Janek, MHA, MBA, ředitel Očního centra Praha a dodává: “Prevence je vždy jednodušší a méně nákladná pro všechny a určitě ´méně bolí´ než řešení zanedbaného stavu. Jsou totiž onemocnění, která nemusí mít vůbec žádné příznaky, a přitom mohou mít nezvratné následky.”

 

Dny prevence zraku v reportáži České televize
 

 

Zrakové vyšetření bylo zcela bezbolestné a zabralo asi 20 – 25 minut. Během vyšetření byly příslušníkům záchranných složek přístrojově změřeny dioptrie pro vidění na blízko, střední vzdálenost a na dálku, změřen nitrooční tlak a vyšetřeno oční pozadí. Následovalo vyšetření zraku oční lékařkou, která provedla stanovení brýlové korekce pro vidění na čtení a na dálku a v závěru proběhla závěrečná konzultace s očním lékařem, který doporučil případnou léčbu.

Vyšetření v rámci Dnů prevence zraku přineslo následující výsledky:

 

“Zjištěné výsledky ukazují, že celá akce je pro příslušníky záchranných složek přínosná” říká MUDr. Andrea Janeková z Očního centra Praha, která prováděla vyšetření zraku, a dodává: “Mnoho očních onemocnění probíhá skrytě a pacient je vůbec nemusí zaznamenat. Mezi ně patří třeba zelený zákal, který se projevuje zvýšeným nitroočním tlakem a ten byl zaznamenám u třetiny vyšetřených osob. Nicméně u osob, kteří preventivní prohlídky pravidelně opakují, se zanedbání vysokého tlaku a tím i zeleného zákalu úspěšně snižuje.”

 

Dny prevence zraku v reportáži Praha TV
 

 

 


Názory pacientů
Online objednávka
Platební karty
Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.