PROVOZ NEOMEZEN

Chci se objednat

OCP jako jediné soukromé oční centrum využívá novou technologii pro operace šedého zákalu

27.01.2016
OCP jako jediné soukromé oční centrum využívá novou technologii pro operace šedého zákalu

Na začátku roku 2016 zakoupilo Oční centrum Praha novou technologii pro operace šedého zákalu, která se používá na nejkvalitnějších světových klinikách. OCP se tak stalo první soukromou oční klinikou v České republice, která tuto nejmodernější technologii v současné chvíli používá.

 

 

Nová technologie “SAFE VISION SYSTEM” je modul v novém fakoemulzifikačním přístroji CENTURION firmy ALCON. Jedná se přístroj nové generace, který monitoruje jednotlivé fáze operace šedého zákalu a aktivně hlídá jakékoli změny při operaci, jako je například změna tlaku v oku či nečekaný pohyb pacienta. Tlak v oku je při operaci roboticky řízen a minimalizuje tak jeho kolísání, které nelze predikovat při vstupním vyšetření.

 

Součástí “SAFE VISION SYSTEM” je i speciální vyvážený roztok, který zvyšuje bezpečnost a minimalizuje rizika infekce při operaci oka. Další výhodou nové technologie je také pooperační průběh a hojení oka, neboť operace je pro pacienta šetrnější, struktury oka nejsou podrážděné jako při standardní technologii a hojení po operaci je rychlejší.

 

“Pořízením této nové technologie chceme opět zvýšit bezpečí a komfort pro naše pacienty při operaci šedého zákalu” říká ředitel Očního centra Praha Mgr. Adam Janek, MHA, MBA a dodává: “Naším cílem je v první řadě poskytovat našim pacientům tu nejlepší a nejúčinnější péči a neustále celý proces a operaci samotnou posouvat k větší dokonalosti. Věříme, že nemalá investice do nové technologie nám pomůže tento cíl opět naplnit.”

 

Nová technologie “SAFE VISION SYSTEM” nepřináší komfort pouze pro pacienta, ale také pro operatéra, který se díky novému přístroji může plně soustředit na operační výkon a na pacienta. Podle primáře Očního centra Praha MUDr. Radana Zugara je každý krok operace jednodušší a bezpečnější. To se projevuje zejména u komplikovanějších zákroků, např. u operací tvrdších čoček, a dovoluje to chirurgovi se ještě více věnovat samotnému zákroku a sledování parametrů nastavení fakoemulzifikačního přístroje tak ponechat přístroji samotnému.

 

Od lednového zakoupení nové technologie Oční centrum Praha provedlo již více než 500 operací.

 

Fakoemulzifikační přístroj CENTURION s novým modulem “SAFE VISION SYSTEM”