icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

DEN MRKVE 4.4.2016
04.04.2016

DEN MRKVE 4.4.2016

Oslavte s námi DEN MRKVE! 

Tento mezinárodní den mrkve vznikl v roce 2012 a společně s Českou republikou jej uznávají také ve Francii, Itálii, Švédsku, Rusku, Austrálii, Velké Británii a Japonsku. V podstatě po celém světě se tak na začátku apríla konají do oranžova zbarvené party, happeningy a mejdany na oslavu této oblíbené kořenové zeleniny. 

 

DEN MRKVE připomíná význam mrkve v našich životech.

Naši oční odborníci však při této příležitosti upozorňují i na důležitost prevence a potřeby pravidelného vyšetření zraku. 

 

Mrkev pro zdravé oči? Ale kdepak…

Staré dobré „papej mrkvičku, ať máš zdravé oči a dobře vidíš“ je bohužel jen mýtus. Mrkev je sice významným zdrojem provitamínu A (podobně ale jako i mléko, sýr nebo vajíčka), který zlepšuje stav pleti a vyživuje sítnici, ale určitě nevyřeší žádné oční problémy. Hodně lidí se mylně domnívá, že když bude jíst hodně mrkve, brýle nebude potřebovat. S dioptrickými vadami oka však konzumace mrkve vůbec nesouvisí.

 

Naše paní doktorka MUDr. Andrea Janeková k tomu říká: „Bohužel to nefunguje tak, že když člověk sní každý večer jednu nebo dvě mrkve, udrží si ostrý zrak až do stáří. O svůj zrak se musíme starat a to tak, že si necháme pravidelně jednou za rok zkontrolovat zrak u očního lékaře”, a dodává proč jsou pravidelné vyšetření zraku důležité: "Důvodem je, že některé zrakové vady a onemocnění oka vůbec nemusíte zaznamenat a zjistí je až oční lékař při komplexním vyšetřením zraku. Tím může být například vysoký nitrooční tlak, který může značit zelený zákal. Ale řada i dalších očních onemocnění.”

 

Oslavujte a nezapomeňte se objednat!

Oblečte se do oranžové, upečte si mrkvový dort nebo si dejte výborný mrkvový džus.

Ale hlavně se nezapomeňte objednat k nám do Očního centra Praha na preventivní vyšetření zraku!

 

www.denmrkve.cz

 

 


Názory pacientů
Online objednávka
Platební karty
Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.