Chci se objednat

DEN MRKVE 4.4.2016

04.04.2016
DEN MRKVE 4.4.2016

Oslavte s námi DEN MRKVE! 

Tento mezinárodní den mrkve vznikl v roce 2012 a společně s Českou republikou jej uznávají také ve Francii, Itálii, Švédsku, Rusku, Austrálii, Velké Británii a Japonsku. V podstatě po celém světě se tak na začátku apríla konají do oranžova zbarvené party, happeningy a mejdany na oslavu této oblíbené kořenové zeleniny. 

 

DEN MRKVE připomíná význam mrkve v našich životech.

Naši oční odborníci však při této příležitosti upozorňují i na důležitost prevence a potřeby pravidelného vyšetření zraku. 

 

Mrkev pro zdravé oči? Ale kdepak…

Staré dobré „papej mrkvičku, ať máš zdravé oči a dobře vidíš“ je bohužel jen mýtus. Mrkev je sice významným zdrojem provitamínu A (podobně ale jako i mléko, sýr nebo vajíčka), který zlepšuje stav pleti a vyživuje sítnici, ale určitě nevyřeší žádné oční problémy. Hodně lidí se mylně domnívá, že když bude jíst hodně mrkve, brýle nebude potřebovat. S dioptrickými vadami oka však konzumace mrkve vůbec nesouvisí.

 

Naše paní doktorka MUDr. Andrea Janeková k tomu říká: „Bohužel to nefunguje tak, že když člověk sní každý večer jednu nebo dvě mrkve, udrží si ostrý zrak až do stáří. O svůj zrak se musíme starat a to tak, že si necháme pravidelně jednou za rok zkontrolovat zrak u očního lékaře”, a dodává proč jsou pravidelné vyšetření zraku důležité: "Důvodem je, že některé zrakové vady a onemocnění oka vůbec nemusíte zaznamenat a zjistí je až oční lékař při komplexním vyšetřením zraku. Tím může být například vysoký nitrooční tlak, který může značit zelený zákal. Ale řada i dalších očních onemocnění.”

 

Oslavujte a nezapomeňte se objednat!

Oblečte se do oranžové, upečte si mrkvový dort nebo si dejte výborný mrkvový džus.

Ale hlavně se nezapomeňte objednat k nám do Očního centra Praha na preventivní vyšetření zraku!

 

www.denmrkve.cz