PROVOZ NEOMEZEN

Chci se objednat

Primář Zugar provedl již 8.000 operací

06.04.2016
Primář Zugar provedl již 8.000 operací

Tento týden dosáhl náš pan primář MUDr. Radan Zugar počtu 8.000 odoperovaných očí, z toho 6.000 operací provedl v rámci Očního centra Praha.

 

Svou první nitrooční operaci provedl pan primář Zugar dne 25.3.1999. V té době se ještě využívala jiná operační metoda tzv. extrakapsulární extrakce čočky, kdy se oko otevíralo řezem přes 10 mm a čočka se z oka odstraňovala kromě pouzdra úplně vcelku. Následně se oko muselo zašít asi 7 stehy a kvůli tomu byla i delší doba rekonvalescence a hojení. Jako poděkování za tuto operací prý tenkrát pan doktor Zugar dostal od pacientky králíka.

 

V současné době při operacích šedého zákalu pan primář používá nejmodernější technologie včetně nového fakoemulzifikačního přístroje, který OCP zakoupilo na začátku tohoto roku. Tento přístroj již operatérovi přináší větší komfort, neboť monitoruje jednotlivé fáze operace a aktivně hlídá jakékoli změny při operaci. Samotný operační zákrok v současné době trvá pouhých 15 minut, je zcela bezbolestný a pacient na oko vidí již následující den.

 OCP prim. MUDr. Zugar

 

Od mnohých pacientů chodí panu primáři Zugarovi spousta děkovných dopisů od pacientů, které operoval. Posledním poděkováním byl e-mail od paní Kaufmannové z Bíliny, která mu napsala: “Po operaci se cítím velmi dobře. Nejkrásnější bylo první ráno, kdy jsem viděla po letech krásně do modra zbarvený svět, do nedávna hodně šedivý. Velké díky patří panu primáři Radanu Zugarovi, který svým přístupem, postojem a příjemností mi dodal odvahy. Jemu a všemu personálu OCP, patří velké díky.”

 

Kromě operačních zákroků provádí pan primář Zugar i ambulantní vyšetření zraku, kde se specializuje především na léčbu sítnice a dále vede glaukomovou poradnu pro léčbu zeleného zákalu. Pod jeho vedením se také Oční centrum Praha ve spolupráci s americkým výrobcem Lenstec podílelo i na vývoji nové nitrooční čočky SBL-3 DUAL OPTIC. Tato nitrooční čočka je v současné době implantována po celém světě a její výhodou je, že oproti čočkám jiných výrobců, má tato čočka unikátní stupňování po 0,25 dioptriích a umožňuje tak pacientovi přesnější a kvalitnější vidění.

 

Panu primáři Zugarovi tímto přejeme mnoho dalších úspěšných operací a spokojených pacientů!

 

Objednejte se také k panu primáři Zugarovi na vyšetření či operaci!