Primář Zugar provedl již 9.000 operací

06.02.2017
Primář Zugar provedl již 9.000 operací

Minulý týden provedl primář Očního centra Praha MUDr. Radan Zugar již 9000. operaci, přičemž 7.000 operací provedl v rámci naší oční kliniky.

 

V Očním centru Praha působí pan primář od roku 2011, kdy nastoupil jako odborný lékař a ještě téhož roku byl jmenován primářem. Působí především na operačním sále, kde se věnuje kataraktové chirurgii a ročně provede více než 1.000 operací šedého zákalu. V rámci ambulantní praxe se pak specializuje především na léčbu sítnice, aplikuje anti-VEGF preparáty a vede glaukomovou poradnu pro léčbu zeleného zákalu.

 

Panu primáři k úctyhodnému jubileu gratulujeme a při této příležitosti jsme se ho zeptali, co ho k očnímu lékařství vlastně přivedlo:

Prim. MUDr. Radan Zugar: “Během studia na lékařské fakultě v Praze mě původně oslovilo více oborů, ale žádný z nich nebyl mým favoritem. Rozhodujícím se tak stalo setkání s bývalým primářem Očního oddělení nemocnice v Kolíně, MUDr. Uhrem, který mě svou osobností a poutavým vyprávěním o očním lékařství natolik zaujal, že jsem se rozhodl ho následovat. Musím říci, že jsem svého rozhodnutí nikdy nelitoval a rovněž doufám, že svému prvnímu učiteli nedělám ostudu.”

 

O tom, že svou práci dělá dobře, svědčí nejen 9.000 provedených operací, ale především spokojenost a důvěra našich pacientů. Od mnohých z nich chodí panu primáři Zugarovi spousta děkovných dopisů, ze kterých má velkou radost a jak sám říká, největší odměnou je pro nás všechny spokojený pacient, který nás doporučí dál svým blízkým, přátelům a ti opět dál a dál. 

 

V loňském roce pan primář Zugar operoval i svého otce a je velmi rád, že operaci mohl provést a dopřát tak svému tátovi nový zrak.

 

Prim. MUDr. Zugar operoval svého otce