Chci se objednat

Oslavte s námi DEN MRKVE

04.04.2019
Oslavte s námi DEN MRKVE

DEN MRKVE slavíme i my v Očním centru Praha! Zároveň při této příležitosti upozorňujeme i na důležitost prevence a potřeby pravidelného vyšetření zraku. 

Mrkev pro zdravé oči? Ale kdepak…

Mrkev je sice významným zdrojem provitamínu A, který vyživuje sítnici, ale určitě nevyřeší žádné oční problémy. S dioptrickými vadami oka totiž konzumace mrkve vůbec nesouvisí. O svůj zrak se musíme starat a to tak, že si necháme pravidelně jednou za rok zkontrolovat zrak! 

Oslavujte i se objednejte na vyšetření!

Oblečte se do oranžové, upečte mrkvový dort nebo mrkvové muffiny a dejte si k nim třeba karotkovou limonádu - my pro vás na ni máme recept!

Oslavujte tedy s námi DEN MRKVE, ale nezapomeňte se také opět objednat k nám na kliniku a doporučte to i svým známým a blízkým!

CHCI SE OBJEDNAT

 

RECEPT NA KAROTKOVOU LIMONÁDU

Co budete potřebovat

  • 450 g mrkve karotky
  • 750 ml ananasového džusu
  • 190 ml vymačkané citronové šťávy
  • skrojky citronu na podávání
  • led

Jak na to

Do středně velkého hrnce dejte mrkev, zalijte ji 500 ml vody, přiveďte k varu, plamen snižte a přiklopené vařte 30 minut. Sceďte, mrkev nechte zcela zchladnout a teprve pak rozmixujte dohladka. K mrkvi přidejte 250 ml ananasového džusu a opět chvíli mixujte, abyste získali hladkou směs. Pak přendejte do větší nádoby, přilijte zbývající ananasový džus i citronovou šťávu a přiklopené chlaďte 2–24 hodin. Před podáváním nařeďte 250–500 ml vody. Podávejte s kostkami ledu a skrojky citronu.