Chci se objednat

UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY

10.03.2020
UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY

Oční centrum Praha funguje v současné době bez omezení s ohledem na aktuální šíření koronaviru.

Na klinice jsme provedli veškerá potřebná epidemiologická opatření tak, abychom zachovali plný provoz dle standardní otevírací doby. Provádíme jak vyšetření, tak i veškeré operační zákroky. I přes tuto skutečnost žádáme všechny pacienty, kteří v posledních týdnech navštívili země s vysokou mírou rizika nákazy, aby do OCP nechodili a kontaktovali krajskou hygienickou stanici.

Opatření v souvislosti koronavirou nákazou 

  • Pro bezpečnost pacientů jsme pro připravili dezinfekční gely, které jsou umístěny na recepci kliniky. Všechny pacienty žádáme, aby desinfekční gely použili.
  • Na recepci jsme pro pacienty připravili leták s informacemi o koronaviru.
  • V souvislosti s nařízeními Ministerstva zdravotnictví a vlády České republiky nebudeme po nezbytně dlouhou dobu podávat našim pacientům na přivítanou ruku. Ačkoli ctíme rovnocenný přístup zdravotník – pacient, jsme nuceni dodržovat doporučení a nařízení příslušných státních autorit.
  • Žádáme všechny pacienty, kteří v posledních týdnech navštívili země s vysokou mírou rizika nákazy, aby neprodleně o této skutečnosti informovali krajskou hygienickou stanici a nevstupovali do prostorů zdravotnického zařízení. Dvě informačně poradenské linky: 773 782 850 a 773 782 856 jsou v provozu celých 12 hodin denně od 8:00 do 20 hodin. V mezidobí je možné se obracet na informační linky Státního zdravotního ústavu na číslech 724 810 106 nebo 725 191 367, které fungují v nepřetržitém režimu.

Buďme prosím ohleduplní jeden k druhému!

Děkujeme a těšíme se na vás

Kolektiv Očního centra Praha