Chci se objednat

OZNÁMENÍ PRO PACIENTY A OSTATNÍ NÁVŠTĚVNÍKY OCP

16.03.2020
OZNÁMENÍ PRO PACIENTY A OSTATNÍ NÁVŠTĚVNÍKY OCP

Vážení pacienti, doprovázející osoby, občané,

navzdory vážné situaci v souvislosti s koronavirovou nákazou se snažíme svým pacientům poskytovat oční péči, a to jak v oblasti vyšetření, tak i na operačním sále. Vyžaduje si to od nás, ale i od Vás, maximální snahu o vzájemnou spolupráci při dodržování nařízení a opatření pro minimalizaci nákazy koronavirem na naší klinice.

Proto Vás žádáme o následující:

  • Pokud pociťujete jakékoli příznaky infekce - zvýšená teplota, kašel, časté kýchání - nevstupujte vůbec do prostor OCP.
  • Prosíme Vás abyste k nám vcházeli pouze s ochrannými rouškami na tváři. Pokud ochrannou roušku nemáte, ihned po příchodu Vám ji na recepci poskytneme. Je to všeobecně uznávaný ochranný prostředek, zvlášť v případě, kdy si nikdo z nás nemůže být jistý, že není infikovaný přímo on sám nebo zda není infikovaná jiná osoba, se kterou sedíte v čekárně nebo se kterou jste cestovali v autobuse, v tramvaji či metru. Vhodné je zakrytí úst a nosu i běžným šátkem či šálou.
  • Prosíme Vás, abyste používali desinfekční prostředky, které máte u nás k dispozici při příchodu na recepci, po použití toalet i při odchodu od nás.
  • Prosíme, abyste akceptovali, že se Vám budeme věnovat kratší čas tak, abychom snížili počet osob přítomných v jednom čase na jednom místě.
  • Prosíme Vás, abyste brali zkrácenou komunikaci všech našich zaměstnanců jako nezbytnost, nikoliv jako neochotu se Vám věnovat. Nemusíte mít v žádném případě obavy z toho, že bychom Vám z tohoto důvodu poskytovali méně kvalitní vyšetření či zákrok. I proto potřebujeme vyřešit méně závažné problémy rychleji, abychom měli dostatek času a prostoru na řešení vážnějších problémů.
  • Doprovázející osoby nebo osoby, které se přišli jen poradit, žádáme, aby se uvnitř kliniky zdržovali jen nezbytně dlouhou dobu a vše vyřídili co nejrychleji.

 

Dodržováním těchto zásad chráníme sebe, své blízké a i ostatní lidi kolem, se kterými se setkáváme i jen náhodou a jen jednou v životě. Společně tím přispějeme k tomu, aby mohla naše klinika fungovat i nadále pro další naše pacienty.

Nesnažíme se šířit paniku, ale vždy je lepší dodržovat preventivní opatření, než řešit onemocnění, jehož výskyt v České republice i v Praze neustále roste.

V Praze, 16.3.2020

za kolektiv Očního centra Praha

prim. MUDr. Radan Zugar