PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

MUDr. Dana FILLOVÁ
Vedoucí lékař aplikačního a vitreoretinálního centra

MUDr. Dana FILLOVÁ

MUDr. Dana Fillová vystudovala 2. lékařskou fakultu University Karlovy v Praze. Je absolventkou zahraničních kurzů a stáží ESASO Medical Retina module, Surgical Retina module Switzerland, Vienna wetlab course  - Surgical Retina. 

V Očním centru Praha působí od listopadu 2018 jako odborný lékař. Od května 2023 působí jako Vedoucí lékař aplikačního a vitreoretinálního centra.

Dříve získavala zkušenosti ve fakultní nemocnici a soukromém pracovišti v Praze. Zabývá se především terapií a diagnostikou zadního segmentu oka (patologie sklivce a sítnice) a v Očním centru Praha vede specializované centrum pro léčbu onemocnění sítnice

Pravidelně se účastní domácích i zahraniční kongresů. Aktivně přednášela na mezinárodních kongresech:

  • Euretina 2017 Barcelona
  • ISSOCT meeting 2017 Paris
  • 7thInternational Congress on OCT angiography and advances in OCT
  • 9th Euretina winter meeting 2019 Prague
  • SOE 2022 

Získala diplom ČVRS za nejlepší přednášku do 35 let za rok 2018. Je držitelem diplomu celoživotního vzdělávání ČLK od roku 2019.

Působí v mezinárodních klinických studiích léčby sítnice od roku 2019, od roku 2022 na pozici principal investigator. Prošla řadou certifikací – GCP, GRADE, Duke Reading centre, CORC, MERIT.

Podílí se na vývoji umělé inteligence v diagnostice chorob sítnice jako člen klinického boardu - systém Aireen.

Je členkou v České oftalmologické společnosti (ČOS), České vitreoretinální společnosti (ČVRS) a společnosti EURETINA European Society of Retina Specialist. 

 

OBJEDNAT SE K MUDr. DANĚ FILLOVÉ