Chci se objednat

MUDr. Andrea JANEKOVÁ, FEBO
Kataraktový a sítnicový chirurg

MUDr. Andrea JANEKOVÁ, FEBO

MUDr. Andrea Janeková, FEBO vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

V roce 2012 absolvovala několikaměsíční stáž na Očním oddělení Univerzitní nemocnice Arnau, Llerida, ve Španělsku (University Hospital Arnau de Vilanova). Absolvovala odborné kurzy v Chicagu (AAO Chicago 2016) a ve Vídni (Vienna phacoemulsification one week wetlab course 2017), dále v Lisabonu a Barceloně. V květnu 2019 v Paříži úspěšně složila mezinárodní evropskou zkoušku z oftalmologie a obdržela prestižní titul FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology).

Od listopadu 2012 působí jako odborná oční lékařka v Očním centru Praha. S paní doktorkou Janekovou se v současné době můžete setkat převážně na operačním sále. Specializuje se především na refrakční a kataraktovou problematiku, detailně se zabývá nitroočními implantáty, chirurgií šedého zákalu a operacemi sítnice a sklivce.  

Pravidelně se účastní odborných oftalmologických kongresů a specializovaných kurzů pro oftalmology v ČR i zahraničí. Aktivně prezentovala výsledky naší práce na mezinárodních kongresech ESCRS (European Society of Cataract & Refractive Surgery) a SOE (European Society of Ophthalmology):

  • SOE Barcelona 2017 (elektronický poster)
  • ESCRS Lisabon 2017 (ústní přednáška)
  • ESCRS Vídeň 2018 (elektronický poster)
  • SOE Nice 2019 (ústní přednáška)
  • ESCRS Paříž 2019 (ústní přednáška)

Je členkou v České oftalmologické společnosti (ČOS), České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH) a Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ESCRS).

Ve volném čase paní doktorka Janeková ráda cestuje a věnuje se rodině - zejména svým malým dcerkám. Ze sportu jí baví jízda na snowboardu a jóga. Mluví plynule španělsky a anglicky.

 

"Paní doktorka je špičkový profesionál, rozumí věci a navíc dokáže poradit i nad rámec běžného vyšetření."

 Ondřej Klofáč, 11.11.2017 (hodnocení na Známém lékaři)

 

"Paní doktorce Janekové patří velký dík za ochotu a milý přístup. Mnohokrát děkuji!" Pani Svobodová z Litoměřic, 12.1.2017 (poděkování v pamětní knize OCP)

 

 

Andrea Janeková - ZnamyLekar.cz