Chci se objednat

OCT vyšetření (CT sítnice)

OCT vyšetření neboli optická koherentní tomografie je neinvazívní nezatěžující vyšetření pomocí speciálního skenovacího přístroje Optovue RTVue-100, který podrobně zobrazuje histologickou strukturu sítnice. Díky tomuto exaktnímu vyšetření lze odhalit i počínající onemocnění sítnice, jež nebylo možné zachytit pomocí doposud dostupných metod vyšetření sítnice. 

OCT ANGIOGRAFIE

V Očním centru Praha nabízíme i  specializované vyšetření OCT ANGIOGRAFIE, které oproti standardnímu OCT zobrazuje nejen stav jednotlivých vrstev sítnice, ale zároveň i FUNKČNOST všech jejích struktur.

 

OCT přístroj OptoVue - Oční centrum Praha

 

OCT vyšetření 

Pomocí OCT vyšetření specializovaný lékař dokáže včas zachytit oční onemocnění jako je makulární degenerace, glaukom (zelený zákal), makulární díra, nádorová onemocnění oka nebo otok na sítnici u pacientů s cukrovkou. Přesným měřením lze sledovat i následný vývoj onemocnění a účinnost již zavedené terapie.

OCT vyšetření je důležité zejména pro každého po 50. roce života jako prevence věkem podmíněné makulární degenerace a pro každého po 40. roce života jako prevence glaukomu (zeleného zákalu), kdy je možné onemocnění zachytit včas. OCT vyšetření by se měl podrobit i pacient, který ještě žádné příznaky onemocnění nepociťuje.

Po objednání do Očního centra Praha Vám bude stanoven termín vyšetření, které Vám provede specializovaný lékař, jenž výsledky okamžitě vyhodnotí. Při zjištění onemocnění Vám bude navržen další postup léčby, aby se Váš zrak dále nezhoršoval.

mapa sítnice vytvořená OCT Optovue při vyšetření

Průběh vyšetření je nenáročný a nebolestivý. Během několika minut Vám budou obě oči vyšetřeny bezkontaktním způsobem, který nijak nezatíží Váš organizmus. Ve většině případů není nutno použít kapky na rozšíření zornice.

horizontal