Chci se objednat

Laserová operace šedého zákalu laserem LenSx

Šedý zákal je onemocnění, které postihuje pacienty staršího věku. Příčinou nejčastěji bývá zakalení přírodní čočky v oku, onemocnění cukrovkou, úraz, těžký oční zánět a jiné příčiny. Jedinou možností léčby je operace šedého zákalu (latinsky katarakta).


Operace šedého zákalu laserem - moderní postup řešení problému

Laserová operace šedého zákalu je nejmodernější metoda k odstranění katarakty. Zákrok je řízen počítači a je přizpůsoben na míru každému pacientovi.

Femtosekundový laser LenSx je prvním laserem na světě, který byl použit pro operaci šedého zákalu. Výzkumy prokázaly, že je tento laser 10x bezpečnější než operatérova ruka.

 

LenSxNa začátku operace pomocí zabudovaného očního tomografu OCT lékař proměří všechny vnitřní struktury oka. Chirurg si nastaví požadované velikosti řezů, centraci capsulorhexe (otevření předního čočkového pouzdra k zajištění operačního přístupu k samotné čočce) a způsobu rozmělnění zkalené čočky. Poté, co chirurg schválí nastavení a laser LenSx ověření, započne plně robotická laserová operace. Laser sám provede veškeré úkony a na závěr oznámí chirurgovi ukončení operace. Celý proces trvá přibližně 40 – 50 vteřin.

 

Výhody laserové operace:

  1. Operace bez skalpelu
  2. Větší bezpečnost a komfort pacienta
  3. Dokonalá přesnost
  4. Operace na míru každému oku
  5. Rychlejší návrat vidění
  6. Korekce astigmatismu
  7. Možnost prémiových nitroočních čoček
  8. Roboticky řízená operace

 

Veškeré dotazy týkající se laserové operace šedého zákalu Vám zodpoví náš lékař.

horizontal