PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Fakická nitrooční čočka ICL

Fakická nitrooční čočka (ICL) je vhodným řešením pro pacienty, kteří se chtějí zbavit brýlí a kontaktních čoček, ale není u nich možné řešení formou laserové operace. 

Pro koho je vhodná

Implantace fakické nitrooční čočky se provádí u pacientů ve věku 18-40 let, kteří nemohou podstoupit laserovou korekci zraku z důvodu příliš tenké rohovky nebo z důvodu vysokého počtu dioptrií (tj. zákrok by u těchto pacientů byl příliš rizikový nebo neefektivní). Fakickou čočkou lze vyřešit krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. 

Co je fakická nitrooční čočka

Fakická čočka je tenká nitrooční kontaktní čočka (Implantable Contact Lens – ICL), která plně nahrazuje brýle a standardní kontaktní čočky. Ze strany pacienta nevyžaduje fakická čočka žádnou péči ani pozornost. Čočku pacient v oku nijak necítí a v případě potřeby je možné fakickou čočku operačně z oka pacienta opět vyjmout či vyměnit za jinou.

 

Operace (implantace fakické čočky)

Fakické nitrooční čočky se implantují před lidskou čočku, která zůstává v oku zachována. Po operaci má pacient kombinaci dvou čoček:

  • umělou fakickou čočku, která zajistí úpravu požadovaných dioptrii
  • přirozenou lidskou čočku, která zajistí akomodaci (zaostřování)

Implantace fakické čočky se provádí ambulantně na operačním sále v lokální anestezii (oko je znecitlivěno kapkami). Operace je zcela bezbolestná, trvá cca 15 minut a po operaci pacient odchází domů. Operace druhého oka se provádí s odstupem 1-2 týdnů.

 

horizontal