PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Nitrooční čočky

V Očním centru Praha dlouhodobě spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými výrobci nitroočních čoček: LENSTEC, ZEISS a ALCON.

Při operaci šedého zákalu používáme POUZE vysoce kvalitní nitrooční čočky od uvedených výrobců. Všechny námi používané nitrooční čočky mají CE značku (tzn. že splňují bezpečnostní, zdravotní i environmentální požadavky EU), některé jsou i držitelem certifi kátu FDA (americké organizace zodpovědné za ochranu veřejného zdraví a bezpečnosti výrobků).

Implantovali jsme již statisíce nitroočních čoček Lenstec, Zeiss a Alcon a máme tak s nimi skutečně bohaté zkušenosti. Nemusíte se bát, že by vám u nás byla nabízena levná a nekvalitní čočka vyráběná v rozvojových zemích.

Naši odborní lékaři se ve spolupráci s americkým výrobcem Lenstec spolupodíleli na vývoji dvou nových nitroočních čoček, které jsou nyní implantovány po celém světě.

"Výběr typu nitroočních čoček je velmi individuální. Vždy záleží na přání a představě pacienta o tom, jak komfortně chce po operaci vidět. Monofokální čočky umožňují ostré vidění pouze na jednu vzdálenost. Multifokální čočky umožňují pacientovi po operaci vidět bez brýlí na blízko i na dálku. Trifokální čočky pak jsou víceméně vylepšené multifokální čočky, která navíc umožňují i kvalitní vidění na střední vzdálenost (např. na počítač)."

MUDr. Radan Zugar, primář Očního centra Praha

 

Z veřejného zdravotního pojištění jsou hrazeny základní monofokální čočky, které po operaci zlepší vidění na jednu vzdálenost dle volby pacienta - na blízko nebo na dálku a na opačnou vzdálenost pak bude muset nadále nosit brýle. 

V rámci prémiové léčby šedého zákalu si může pacient zvolit speciální oční čočky a brýle natrvalo odložit. Na výběr pacienti mají:

  • multifokální / trifokální čočkydíky kterým uvidí kvalitně na blízko i na dálku, a úplně se tak zbaví závislosti na brýlích. Trifokální čočky pak navíc umožňují i kvalitní vidění na střední vzdálenost
  • asférické čočky, které poskytují kvalitnější vidění za šera
  • torické čočky, které pacienta zbaví astigmatismu

 

Ukázka vidění se standardní (monofokální čočkou) a prémiovými čočkami

OCP multifokální čočka

OCP asférická čočka

OCP torická čočka 

 

horizontal