PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Odstranění brýlí - PRELEX

Bez brýlí po čtyřicítce

Přibližně po 40. roce života začne lidské oko ztrácet schopnost akomodovat neboli zaostřovat na blízkou vzdálenost a postupně začneme vidět špatně na čtení, což se projeví tím, že malá písmenka v textu začnou být rozmazaná. Odborně se tomuto procesu říká presbyopie neboli stařecká vetchozrakost.

OCP bez brýlí po čtyřicítce

Zpočátku tento problém vyřeší oddálení textu, ale postupně se člověk bez brýlí už vůbec neobejde. A pokud nosí i brýle na dálku, nevyhne se neustálému střídání brýlí, případně tento problém může vyřešit brýlemi s multifokálními skly, které jsou však drahé a někdo si na ně ani nezvykne.

 

Léčba presbyopie

Pokud vás však nošení brýlí obtěžuje a omezuje v běžném životě, máme pro vás řešení - nedokonalou akomodaci může vyřešit nitrooční operace zraku: PRELEX. 

OCP prim. MUDr. Radan Zugar "Při operaci PRELEX se vymění lidská čočka za novou multifokální či trifokální nitrooční čočku. Při zákroku lze odstranit jakýkoli počet dioptrií a díky tomu již brýle na čtení nebudete potřebovat a zároveň nebudete potřebovat ani brýle pro vidění do dálky." vysvětluje MUDr. Radan Zugar, primář Očního centra Praha

Zároveň je operace PRELEX i preventivním léčebným zákrokem, neboť pacientům po této operaci již ve stáří nehrozí vznik šedého zákalu ani záchvatovitého zeleného zákalu. 

Operace PRELEX je naprosto bezpečná, bezbolestná a rychlá. Provádí se ambulantně a trvá přibližně 15 minut. Je zcela bezbolestná, neboť je oko při zákroku znecitlivěno kapkami. Po operaci je oko do druhého dne zakryté náplastí, po jejím sejmutí již pacient na operované oko normálně vidí a to zcela bez brýlí.

Operace na druhém oku se provádí obvykle s odstupem 1 týdne, po konzultaci s lékařem lze operovat i obě oči zároveň.

 

Pro koho je operace vhodná

Operaci je vhodné podstoupit ve věku nad 45 let. Vhodnost operace je vždy nutné konzultovat s lékařem na základě předoperačního vyšetření.

 

OCP PRELEX reference

Další zkušenosti pacientů si můžete přečíst v části "Naši spokojení pacienti".

 

Kvalita a přesnost vidění

Pro zbavení se závislosti na brýlích se volí tzv. multifokální nebo trifokální nitrooční čočky.

V Očním centru Praha spolupracujeme s nejvýznamnějšími světovými výrobci nitroočních čoček - Lenstec, Zeiss a Alcon.

Při operaci používáme POUZE vysoce kvalitní nitrooční čočky od uvedených výrobců. Všechny námi používané nitrooční čočky mají CE značku (tzn. že splňují bezpečnostní, zdravotní i environmentální požadavky EU), některé jsou i držitelem certifi kátu FDA (americké organizace zodpovědné za ochranu veřejného zdraví a bezpečnosti výrobků).

Odborní oční lékaři z Očního centra Praha se dokonce spolupodíleli na vývoji nové bifokální nitrooční čočky SBL-3, která je nyní implantována po celém světě.

 

Proč investovat do zraku

Operace presbyopie ani multifokální čočky, které se při operaci implantují, nejsou bohužel hrazeny ze zdravotního pojištění.

Důvody proč stojí za to, investovat do svého zraku:

 • Oči jsou jeden z našich nejdůležitějších orgánů, na kterém bychom neměli šetřit.
 • Pacienti, kteří se rozhodli do svého zraku investovat, jsou po operaci nadšení, že vidí jako za mlada a užívají si svobody bez brýlí.
 • Zbavit se závislosti na brýlích do konce svého života za to stojí.
 • Ve středním i vyšším věku bychom neměli zbytečně opouštět své záliby a koníčky jen z důvodu, že nám to zrak či brýle neumožňují.
 • Po operaci již pacient nemusí utrácet za brýle, které by musel postupem času neustále obměňovat z důvodu zvyšujících se dioptrií - a to vlastně dvakrát, jak za brýle na blízko, tak i do dálky.

Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že ne všichni si takovouto investici mohou dovolit, proto na naší klinice nabízíme možnost úhrady na splátky, a to zcela bezúročně.

 

Operace PRELEX

Předoperační vyšetření

Předoperační vyšetření očí trvá přibližně 1,5 hodiny. V průběhu vyšetření budeme zjišťovat vaši anamnézu, aktuální stav očí, dioptrické vady, nitrooční tlak a zároveň vyšetření očí a očního pozadí v tzv. rozkapání. Na závěr vyšetření vám lékař podrobně vysvětlí průběh operace a doporučí nejvhodnější řešení operace a typ nitrooční čočky. K vyšetření si přineste brýle, které nosíte a seznam léků, které užíváte. Doporučení od očního lékaře není potřeba. Po vyšetření nebudete moci několik hodin řídit motorová vozidla.

 

Samotná operace 

Operace se provádí ambulantně, tzn. že na kliniku přijdete ráno v den operace a ve stejný den také z kliniky odejdete. Samotný zákrok trvá pouhých 15 minut a je zcela bezbolestný, neboť oko je znecitlivěno kapkami. Oční víčka budou ve správné poloze přidržována speciálním fixátorem, který brání mrknutí - nemusíte tedy mít obavy, že mrkáním ohrozíte průběh operace. Po celou dobu přípravy i při samotné operaci ošetřující personál udělá maximum, abyste se cítili bezpečně a příjemně.

Během operace provede operatér malý řez (pouze 2,2 mm) a do oka vstříkne operační gel, který chrání jemné struktury oka před poškozením po celou dobu operace. Pomocí speciálního přístroje – ultrazvukového fakoemulzifikátoru – lidskou oční čočku rozdrtí a z oka odsaje. Po jejím odstranění se do oka zavádí čočka umělá. Díky opravdu malým rozměrům operační rány se oko velmi rychle, snadno a samo zacelí. Po operaci má pacient oko do druhého dne zakryto sterilní náplastí. Po sejmutí náplasti již pacient na oko normálně vidí.

Případná operace druhého oka u nás na klinice probíhá obvykle do 14 dnů.

OCP operace PRELEX

 

Kontrola po operaci

Po operaci se s vámi naše recepční domluví na termínu pooperační kontroly, na kterou je nutno se dostavit do tří dnů od zákroku.

 

Doporučení po operaci

 • dodržujte termíny kontrol
 • chraňte oko před úrazem
 • 1 týden se vyhýbejte pobytu v zakouřeném a silně prašném prostředí
 • do práce se můžete vrátit několik dnů po operaci (pracujete-li v infekčním prostředí, je vhodné nastoupit až po uplynutí doby 4 týdnů)
 • 14 dnů nepoužívejte líčidla
 • 4 týdny neprovádějte fyzicky náročnou práci
 • 4 týdny se vyhýbejte koupání ve veřejných bazénech, lázních a přírodních koupalištích
 • řízení vozidla se doporučuje až po operaci druhého oka

 

Průvodce léčbou Presbyopie

Nechte si ZDARMA na váš e-mail zaslat návodného průvodce léčbou Presbyopie:

 

Kolik zákrok stojí?

Operace presbyopie není v současné chvíli hrazena ze zdravotního pojištění. Veškeré informace včetně možností výběru nitroočních čoček vám sdělí lékař na předoperačním vyšetření. Cenu operace najdete v komplexním ceníku. Operaci je možné hradit i na splátky, a to bezúročně.

 

Lokalita

Operaci PRELEX podstoupíte u nás v Očním centru Praha. Najdete nás v Praze 7 Holešovicích - Port7 / Nádraží Holešovice, Holešovice 1637 (hned za vlakovým nádražím Praha-Holešovice). 

 

Zahoďte i vy brýle do koše!

Chcete si užívat svobody bez brýlí i po čtyřicítce? Tak na nic nečekejte a objednejte se k nám na vstupní vyšetření. Naši lékaři vám na základě tohoto vyšetření doporučí to nejlepší řešení, které splní vaše požadavky na kvalitu vidění. 

 

 

horizontal