PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Předoperační vyšetření

Diagnostika a vstupní vyšetření před operací šedého zákalu

 

Ačkoliv vám šedý zákal diagnostikoval váš oční lékař, je nutné, abyste před samotnou operací podstoupili ještě komplexní vyšetření i u nás v Očním centru Praha. Podrobné vyšetření vašeho zraku je zárukou toho nejlepšího výsledku.

 

OCP předoperační vyšetření

Podrobné vstupní vyšetření trvá většinou asi 60 - 90 minut, je zcela bezbolestné a nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Během vyšetření vám budou rozkapány oči, z toho důvodu nebudete po vyšetření způsobilý řídit auto.

 

Na vyšetření k nám si prosím s sebou vezměte:

  • občanský průkaz
  • kartičku zdravotní pojišťovny
  • brýle, které nosíte
  • seznam léků, které užíváte
  • a případně i doporučení vašeho očního lékaře (není ale nutné)

 

 

Kompletní postup předoperačního vyšetření

 

1. Anamnéza

Anamnéza slouží ke zjištění důležitých informací týkajících se vašeho zdravotního stavu a zrakových vad, a to včetně očních vad v rodině.

 

2. Přístrojová měření

Na speciálních přístrojích vám budou změřeny dioptrické vady oka, nitrooční tlak a po rozkapání očí podstoupíte vyšetření zadní části oka. V rámci vyšetření absolvujete také biometrické vyšetření, během kterého budou zjištěny parametry pro výpočet nové umělé nitrooční čočky, která vám bude při operaci šedého zákalu do oka implantována.

 

3. Konzultace a vyšetření očním lékařem

Předoperační vyšetření zakončíte konzultací u očního lékaře, který provede ještě další oční vyšetření a současně vám vysvětlí celý průběh operace, doporučí vám nejlepší řešení pro vás a doporučí vám i pro vás vhodný typ nové nitrooční čočky

 

Díky možnostem moderní medicíny můžete současně se šedým zákalem požadovat i vyřešení dalších zrakových vad jako je např. odstranění astigmatismu či vyřešení dioptrické vady.

Nebojte se lékaře během předoperačního vyšetření na cokoliv zeptat a prokonzultujte s ním všechny možnosti operace.

horizontal