Chci se objednat

Operace očí laserem

Život bez brýlí je svoboda!

Nosíte brýle či kontaktní čočky? Vadí vám při sportu, cestování i při každodenních činnostech? Obtěžují vás brýle v létě, kdy spíše potřebuje brýle sluneční? Obtěžují vás brýle v zimě, kdy se zamlžují při přechodech ze zimy do tepla? Pokud ano, rozhodněte se jich zbavit. Řešením pro vás by mohlo být laserové odstranění dioptrií, které vám dopřeje svobodný život bez brýlí!

Život bez brýlí je skvělý! Laserová operace vám změní život. A to doslova. Představte si, že se ráno vzbudíte a vše uvidíte jasně do všech detailů. A tak to již bude po celý den, týden, měsíc, roky … Navíc nebudete muset utrácet za nové dioptrické brýle a kontaktní čočky.

OCP laserová operace

 

Pro koho je laserová operace vhodná

Laserová operace očí je vhodná pro odstranění očních vad jako je krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. Vhodná je zejména pro mladší pacienty ve věku 20 - 40 let.

OCP primář Zugar "Vždy je nutné mít na paměti, že vhodnost laserové operace je vždy individuální a lze ji doporučit pouze na základě komplexního předoperačního vyšetření. Dle zjištěných výsledků z vyšetření vám i lékař doporučí nejvhodnější typ laserové operace." vysvětluje MUDr. Radan Zugar, primář Očního centra Praha.

  

Typy laserových operací očí

V Očním centru Praha nabízíme široké spektrum laserových korekcí zraku. Všechny laserové metody spočívají v úpravě zakřivení oční rohovky tak, aby se světelné paprsky promítaly přesně na sítnici a promítl se ostrý obraz pozorovaného předmětu. 

  • Metoda ReLEx SMILE

Jedná se o nejmodernější a nejšetrnější typ laserové operace očí. Celý zákrok se provádí pomocí tzv. femtosekundového laseru, který na základě přesných výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně, a to bez narušení pevnosti a stability rohovky (ta zůstává celistvá). Operace je nebolestivá, rekonvalescence je rychlá a doba hojení krátká. 

  • Metoda femtoLASIK

Jedná se o druhou nejčastější metodu laserových operací. Během celého zákroku jsou používány dva lasery – femtosekundový laser, který vytvoří rohovkovou lamelu, a excimerový laser, který následně provede změnu zakřivení oční rohovky. Operace je šetrná a bezpečná. Hojení je velmi rychlé a většina pacientů zaznamená zlepšení vidění ihned po zákroku.

  • Metoda PRK

Jedná se o nejstarší laserovou operační metodu, která je celosvětově prověřena miliony pacientů. Během zákroku je excimerovým laserem upraveno zakřivení rohovky na jejím povrchu bez vytváření ochranné rohovkové lamely. Tato metoda je vhodná pro odstranění nižšího stupně krátkozrakosti a astigmatismu. Po operaci je delší doba hojení, obvykle trvá 3-4 dny.

 

Proč zvolit Oční centrum Praha

  • Dlouholeté zkušenosti s laserovými i nitroočními operacemi garantované nejmodernějšími technologiemi a excelentním chirurgickým týmem.
  • Nejdeme cestou nejnižších cen a rychlého vyšetření, ale cestou kvalitní a důsledné vstupní konzultace a samotného zákroku. 
  • Nabízíme celou řadu metod laserových operací očí a vždy individuálně vybíráme tu nejvhodnější právě pro vaše oči.
  • Nabízíme férové ceny a možnost úhrady operace na splátky.
  • Věříme tomu, co děláme a laserové operace u nás podstoupili i přímo naše lékařky: MUDr. Dana Fillová a MUDr. Lucie Frantlová.

 

Vyšetření před laserovou operací

OCP předoperační vyšetřeníPokud uvažujete o odstranění dioptrií laserem, vždy je nutné absolvovat vstupní komplexní vyšetření. Teprve na základě tohoto vyšetření může lékař posoudit vaší oční vadu a doporučit vhodnou metodu laserové operace. 

Vstupní předoperační vyšetření je velmi podrobné a trvá 2-3 hodiny. Zahrnuje zjištění vaší anamnézy, vyšetření lékařem i pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Během vyšetření podstoupíte i tzv. rozkapání očí (cykloplegii) , kdy vám budou do očí nakapány kapky, které vyřadí akomodační úsíli nebo ostřední na blízko, což umožní odhalit i případnou skrytou oční vadu. Na závěr vyšetření vás čeká i konzultace s lékařem, který vám doporučí vhodnou metodu laserové operace a detailně vysvětlí, jak daná operace probíhá. Nebojte se na cokoliv zeptat!

 

Jak probíhají laserové operace v Očním centru Praha?

Laserové operace se provádí ambulantně, tzn. že po operaci ještě ve stejný den odcházíte. 

V den operace strávíte na klinice přibližně dvě hodiny. Po příchodu na kliniku se o Vás postarají naše recepční, které s Vámi vyřídí veškeré potřebné náležitosti. Následuje seznámení s chirurgem a poté Vás sestřička odvede do předoperačního traktu, kde Vám do očí nakape anestetické kapky, které zajistí bezbolestný průběh. Poté již odcházíte na sál, na kterém strávíte přibližně 20 minut, délka samotné operace je avšak pouhých 30-50 sekund. Oko se po zákroku nezakrývá.

OCP laser 

Kontrola po operaci

První den po operaci je nutná kontrola u nás v Očním centru Praha.

V prvních několika dnech po operaci si budete kapat do operovaného oka antibiotické a protizánětlivé kapky. Zvlhčující oční kapky si budete kapat po dobu několika týdnů. Většina pacientů je schopna 2. až 5. den po operaci provádět normální pracovní činnosti.

Doporučení po operaci

V pooperačním období je nutné vyvarovat se tření oka. Doporučujeme po dobu 1 měsíce neplavat v bazénech ani v přírodních koupalištích a vyvarovat se riziku úrazu, například při kontaktních sportech. Lehké sportovní aktivity je možné provádět po 2 týdnech od operace. Líčení je možné po vysazení antibiotických kapek. 

 

Kolik stojí laserová operace?

Laserová operace není hrazena ze zdravotního pojištění. Veškeré informace včetně výběru vhodné metody laserové operace vám sdělí lékař na předoperačním vyšetření. Ceny jednotlivých zákroků najdete v komplexním ceníku. Operaci je možné hradit i na splátky, a to bezúročně.

Lokace

Na předoperační vyšetření se dostavíte k nám do Očního centra Praha. Najdete nás v Praze 7 Holešovicích (ihned vedle Libeňského mostu), ulice Jankovcova 1569/2c, v přízemí moderní budovy Lighthouse Tower.

 

 

horizontal