PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Operace očí laserem

Život bez brýlí je svoboda!

Nosíte brýle či kontaktní čočky? Vadí vám při sportu, cestování i při každodenních činnostech? Obtěžují vás brýle v létě, kdy spíše potřebuje brýle sluneční? Obtěžují vás brýle v zimě, kdy se zamlžují při přechodech ze zimy do tepla? Pokud ano, rozhodněte se jich zbavit. Řešením pro vás by mohlo být laserové odstranění dioptrií, které vám dopřeje svobodný život bez brýlí!

Život bez brýlí je skvělý! Laserová operace vám změní život. A to doslova. Představte si, že se ráno vzbudíte a vše uvidíte jasně do všech detailů. A tak to již bude po celý den, týden, měsíc, roky … Navíc nebudete muset utrácet za nové dioptrické brýle a kontaktní čočky.

 

Pro koho je laserová operace vhodná

Laserová operace očí je vhodná pro odstranění očních vad jako je krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. Vhodná je zejména pro mladší pacienty ve věku 18-45 let.

OCP primář Zugar "Vždy je nutné mít na paměti, že vhodnost laserové operace je vždy individuální a lze ji doporučit pouze na základě komplexního předoperačního vyšetření." vysvětluje MUDr. Andrea Janeková, FEBO, která laserové operace ReLEx SMILE v Očním centru Praha provádí.

  

Laserová operace ReLEx SMILE

V Očním centru Praha nabízíme nejmodernější laserovou korekci zraku, tzv. metodu ReLEx SMILE. 

Jedná se o nejšetrnější typ laserové operace očí. Celý zákrok se provádí pomocí tzv. femtosekundového laseru, který na základě přesných výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně, a to bez narušení pevnosti a stability rohovky (ta zůstává celistvá). Odstranění dioptrií spočívá v úpravě zakřivení oční rohovky tak, aby se světelné paprsky promítaly přesně na sítnici a promítl se ostrý obraz pozorovaného předmětu. 

Metoda ReLEx SMILE je NEJMODERNĚJŠÍ, NEJŠETRNĚJŠÍ a NEJPŘESNĚJŠÍ metoda korekce zraku.

Operace je nebolestivá, rekonvalescence je rychlá a doba hojení krátká.

 

5 výhod laserové operace

 1. Svoboda bez brýlí: Laserová operace vám změní život! Už žádné omezení při sportu, koupání či při nošení slunečních brýlí. Život bez brýlí a čoček je prostě svoboda - při jakýchkoliv aktivitách. Každý den, týden, měsíc, roky!
 2. Zdravější oči: Laserová operace vás zbaví krátkozrakosti, dalekozrakosti i astigmatismu. Zrak se po operaci vrátí do skvělé kondice a vidění bude ostré. Již nebude hrozit riziko infekcí z používání kontaktních čoček či riziko rozbitých brýlí při sportu.
 3. Finanční úspora: Investice do laserové operace se pacientům vrátí! Ačkoliv se jedná o jednorázovou vyšší investici, do budoucna ušetří daleko vyšší náklady za nové brýle a kontaktní čočky po řadu let. Čím dříve operaci podstoupí, tím více ušetří.
 4. Úspora času: Laserová operace vám přinese i úsporu času! Představte si, že se ráno vzbudíte a vše uvidíte jasně do všech detailů - bez nasazování brýlí či zdlouhavé aplikace kontaktních čoček.
 5. Žádná omezení: S laserovou operací vidíte výsledek již pár hodin po operaci a do 24 hodin se vidění stabilizuje. Doba hojení a rekonvalescence je velice krátká a člověk se po operaci vrací téměř okamžitě do běžného života. 

 

Proč zvolit Oční centrum Praha

 • Dlouholeté zkušenosti s laserovými i nitroočními operacemi garantované nejmodernějšími technologiemi a excelentním chirurgickým týmem.
 • Nejdeme cestou nejnižších cen a rychlého vyšetření, ale cestou kvalitní a důsledné vstupní konzultace a samotného zákroku. 
 • Nabízíme kvalitu - nejmodernější a nejpřesnější metodu ReLEx SMILE, která je pro oko nejšetrnější.
 • Nabízíme možnost úhrady operace na splátky.
 • Věříme tomu, co děláme a laserovou operaci zraku ReLEx SMILE u nás podstoupily i přímo naše lékařky: MUDr. Dana FillováMUDr. Lucie Frantlová a MUDr. Aneta Novotná.

 

OCP ReLEx SMILE reference 

Vyšetření před laserovou operací

OCP předoperační vyšetřeníPokud uvažujete o odstranění dioptrií laserem, vždy je nutné absolvovat vstupní komplexní vyšetření. Teprve na základě tohoto vyšetření může lékař posoudit vaší oční vadu a doporučit vhodnost provedení laserové operace. 

Vstupní předoperační vyšetření je velmi podrobné a trvá 2-3 hodiny. Zahrnuje zjištění vaší anamnézy, vyšetření lékařem i pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Během vyšetření podstoupíte i tzv. rozkapání očí (cykloplegii) , kdy vám budou do očí nakapány kapky, které vyřadí akomodační úsíli nebo ostřední na blízko, což umožní odhalit i případnou skrytou oční vadu. Na závěr vyšetření vás čeká i konzultace s lékařem, který vám detailně vysvětlí, jak daná operace probíhá a co vše vás čeká. Nebojte se na cokoliv zeptat!

Minimální 5 dní před vstupní vyšetřením by pacient neměl nosit kontaktní čočky.

 

Jak probíhají laserové operace v Očním centru Praha?

Laserové operace se provádí ambulantně, tzn. že po operaci ještě ve stejný den odcházíte. 

V den operace strávíte na klinice přibližně dvě hodiny. Po příchodu na kliniku se o Vás postarají naše recepční, které s Vámi vyřídí veškeré potřebné náležitosti. Následuje seznámení s chirurgem a poté Vás sestřička odvede do předoperačního traktu, kde Vám do očí nakape anestetické kapky, které zajistí bezbolestný průběh. Poté již odcházíte na sál, na kterém strávíte přibližně 20 minut, délka samotné operace je avšak pouhých 30-50 sekund. Operace je oboustranná a po zákroku se oči nezakrývají. Cestou z kliniky je vhodné chránit oči slunečními brýlemi.

OCP laserová operace ReLex SMILE 

Kontrola po operaci

První den po operaci je nutná kontrola u nás v Očním centru Praha.

Následně probíhají kontroly: 1 týden, 1 měsíc, 3 měsíce a 6 měsíců po operaci.

 

Doporučení po operaci

V prvních několika dnech po operaci si budete kapat do operovaného oka antibiotické a protizánětlivé kapky. Zvlhčující oční kapky si budete kapat po dobu několika týdnů. Většina pacientů je schopna 2. až 5. den po operaci provádět normální pracovní činnosti.

 • Dodržovat termíny kontrol.
 • V pooperačním období je nutné vyvarovat se tření oka, oči nenamáhat, odpočívat.
 • Nevyskytovat se v prašném a zakouřeném prostředí.
 • Po dobu 1 týdne nepoužívat oční krémy a make-up.
 • Po dobu 1 měsíce vynechat: kontaktní sporty, koupání v bazénech i v přírodních koupalištích, návštěvu sauny a solárií. 
 • Dlouhodobě kapat umělé slzy.

 

Kolik stojí laserová operace?

Laserová operace není hrazena ze zdravotního pojištění. Veškeré informace o laserové operaci vám sdělí lékař na předoperačním vyšetření. Cenu za předoperační vyšetření a samotnou operaci najdete v komplexním ceníku. Operaci je možné hradit i na splátky, a to bezúročně.

 

Lokalita

Laserovou operaci podstoupíte u nás v Očním centru Praha. Najdete nás v Praze 7 Holešovicích - Port7 / Nádraží Holešovice, Holešovice 1637 (hned za vlakovým nádražím Praha-Holešovice). 

 

 

horizontal