PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Operace dle věku

Zahoďte brýle a užívejte si život naplno v jakémkoli věku

V Očním centru Praha nabízíme možnost zbavit se závislosti na brýlích v jakémkoli věku. Vzhledem k tomu, že i naše oči stárnou, existují v různých životních obdobích odlišné operační metody pro odstranění dioptrií.

 

20 - 40 let: Laserové operace očí

Laserové operace jsou vhodné pro pacienty ve věku 20 - 40 let, kteří se chtějí zbavit závislosti na brýlích a kontaktních čočkách zejména pro vidění na dálku, ale laserovou operací lze odstranit i dalekozrakost a astigmatismus. Současné nejmodernější metody laserových operací jsou velmi šetrné, bezbolestné a jsou založeny na úpravě hloubky rohovky. Jednotlivé typy těchto operací se liší ve způsobu odkrytí rohovky a jejím následným upravením laserem:

  • nejmodernější a nejšetrnější typ laserové operace očí je ReLEx SMILE
  • druhou nejčastější metodu laserových operací je femtoLASIK 

Nejvhodnější typ zákroku je doporučen lékařem na základě komplexního vyšetření a je tak víceméně ušit přímo na míru každému pacientovi.

 

40 - 65 let: Operace PRELEX

Přibližně po 40. roce života začne lidské oko ztrácet schopnost akomodovat neboli zaostřovat na blízkou vzdálenost - odborně se tomuto procesu říká věkem podmíněná ztráta akomodace nebo presbyopie.

Postupně tak člověk začne vidět špatně na čtení a nevyhne se nutnosti nosit brýle. A pokud nosí i brýle na dálku, musí brýle neustále střídat. Řešením je operace PRELEX, při které se lidská čočka nahradí umělou multifokální či trifokální nitrooční čočkou, díky které člověk uvidí bez brýlí na blízko i na dálku. Operace je naprosto bezpečná a bezbolestná. Provádí se ambulantně, trvá přibližně 15 minut a většinou již druhý den pacient na operované oko normálně vidí a to zcela bez brýlí. 

 

65 let a více: Operace šedého zákalu s prémiovými čočkami

Stárnutím lidské oční čočky dochází k jejímu postupnému zakalení a vzniká tzv. šedý zákal. Ten brání průchodu světelných paprsků na sítnici, a člověk si tak připadá, jako by viděl přes mlhu. Výskyt šedého zákalu stoupá s věkem a většinou postihuje osoby ve věku 60 až 75 let.

Šedý zákal nelze odstranit nijak jinak než rychlou a zcela bezbolestnou operací. Při té se původní zakalená lidská oční čočka nahrazuje umělou nitrooční čočkou, která zůstává v oku natrvalo až do konce života. Výhodou pro vás je, že máte možnost se spolu s šedým zákalem i zcela zbavit brýlí, a to díky prémiovým nitroočním čočkám: 

  • multifokální čočka vám zajistí ostré vidění na blízko i do dálky,
  • torická čočka vás zbaví astigmatismu,
  • asférická čočka vám umožní kvalitnější vidění za šera.

 

 

Váš věk

Vyberte vaši vadu (můžete zvolit i více vad najednou)

Levé oko

Pravé oko

Kolik máte dioptrií?

-10 a míň
0
+4 a více
-10 a míň
0
+4 a více

Kolik máte cylindrů?

-5 a míň
0
+5 a více
-5 a míň
0
+5 a více

Sdělte nám vaše potíže

Přesné doporučení léčby vám lékař vydá až po důkladném vyšetření.

Mám zájem o vyšetření Chci se zeptat
horizontal