icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

Operace šedého zákalu

Katarakta neboli šedý zákal je zakalení oční čočky, které vede ke zhoršení zraku. Díky moderní medicíně a nejnovějším technologiím se v dnešní době jedná o jednu z nejbezpečnějších operací vůbec. Zakalení oční čočky lze odstranit jejím nahrazením. Operativní odstranění šedého zákalu je běžnou operací nevyžadující prakticky žádná zásadní omezení pacienta před, ani po operaci. Samotná operace trvá přibližně 10-15 minut.

srovnání vidění bez a s šedým zákalem

V Očním centru Praha Vám nabízíme řadu prémiových a nadstandardních nitroočních čoček pro kvalitní vidění, jejichž základní charakteristiku naleznete v sekci Nitrooční čočky

 

JAK PROBÍHÁ VYŠETŘENÍ A OPERACE ŠEDÉHO ZÁKALU?

 

Vstupní vyšetření očí

Vstupní vyšetření očí trvá přibližně 1,5 hodiny. V průběhu vyšetření Vám lékař podrobně vyšetří oči a oční pozadí, důkladně vysvětlí průběh operace a navrhne pro Vás nejlepší řešení. K vyšetření si přineste brýle, které nosíte a seznam léků, které užíváte. Upozorňujeme, že po vstupním vyšetření nebudete způsobilý řídit auto.

Samotná operace šedého zákalu

Operace šedého zákalu se není třeba obávat. Samotný zákrok trvá pouhých 15 minut a je zcela bezbolestný. Provádí se v místním znecitlivění kapkami. U nás, v Očním centru Praha, se o Vás postarají renomovaní lékaři a chirurgové, milé zdravotní sestřičky a recepční. Uděláme vše pro to, abyste se cítil/a bezpečně a příjemně. Při samotném zákroku Vám oční chirurg odstraní Vaši čočku s šedým zákalem a nahradí ji čočkou umělou. Oko budete mít do druhého dne zakryto sterilní náplastí. Po sejmutí náplasti již na oko uvidíte. Případná operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů.

 

 Podívejte se s námi na operační sál

 

 

 

Kontrola po operaci

Po operaci se s Vámi naše recepční domluví na termínu pooperační kontroly, na kterou je nutno se dostavit do tří dnů od zákroku. Budeme se snažit, abychom Vám vyšli co nejvíce vstříc s dobou a termínem kontroly.

Informace o nitroočních čočkách a úhradách operace

V Očním centru Praha používáme výhradně kvalitní nitrooční čočky americké společnosti Lenstec a pacient se nikdy nemusí bát, že by mu byla nabízena levná čočka vyrobená v rozvojových zemích. Vždy používáme výhradně nejkvalitnější materiály. Veškeré informace o prémiových nitroočních čočkách, které Vám nabízíme v Očním centru Praha, stejně jako informace o americkém výrobci nitroočních čoček – společnosti Lenstec, naleznete v sekci Nitrooční čočky.

V Očním centru Praha můžete podstoupit operaci šedého zákalu hrazenou ze zdravotního pojištění. Operace šedého zákalu je pro Vás jediná – neopakovatelná příležitost zvolit si, jak se budete na svět dívat po zákroku. Proto Vám velmi doporučujeme, abyste si pozorně pročetli informace o všech nabízených nitroočních čočkách. 

Bezdoplatkové nitrooční čočky a nitrooční čočky s doplatkem

Operace šedého zákalu je pacientovi hrazena ze zdravotního pojištění. V rámci zdravotního pojištění má ale pacient nárok pouze na tzv. základní nitrooční čočku - čočku, která umožňuje vidění pouze na jednu vzdálenost a na ostatní vzdálenosti pacient musí nosit brýle.

Pacient, který se ale chce zbavit závislosti na brýlích zcela, tj. chce, aby po operaci viděl bez brýlí na všechny vzdálenosti, může si vybrat jednu z nabízených tzv. multifokálních nitroočních čoček (někdy nepřesně nazývaných jako prémiové nitrooční čočky). Tyto tzv. prémiové čočky s sebou přinášejí kvalitnější vidění a některé z těchto čoček sníží či odstraní závislost na brýlích. Se základní nitrooční čočkou pacient bude vždy potřebovat buď brýle na čtení a počítač nebo brýle do dálky, zatímco s multifokálními čočkami pacient může být zcela bez brýlí. Výsledkem tedy bude nejen odstranění šedého zákalu, ale i zlepšení vidění oproti stavu před jeho vznikem. Jedná se o jedinečnou příležitost, která se již nemůže opakovat.

Operace šedého zákalu s multifokálními nitroočními čočkami avšak nehradí zdravotní pojišťovna. Veškeré Vaše dotazy, týkající se nejen výběru nitroočních čoček, ale i celého zákroku, Vám při vyšetření zodpoví náš oční specialista.

 Operace šedého zákalu v OCP

 

 

Průvodce operací šedého zákalu ke stažení zdarma

Nechte si ZDARMA na váš e-mail zaslat návodného průvodce operací šedého zákalu od OCP:

 


horizontal
Operace šedého zákalu

Virtuální prohlídka
Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.