PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Komplexní oční péče

Dřívější představa, že očního lékaře potřebují pouze jedinci, kteří nosí brýle, je poněkud mylná. Každému z nás se začíná zhoršovat zrak nejméně od padesáti let, spíše však dříve a krátce na to potřebuje brýle každý alespoň na čtení. Ve vyšším věku se rovněž zvyšuje riziko závažných očních chorob, jako je například zelený zákal nebo onemocnění sítnice.

Doporučená frekvence jak často preventivní oční prohlídky absolvovat je samozřejmě různá a závislá jednak na věku a dále na přidružených chorobách, ať již očních tak i celkových. Obecně je možno říci, že v mladším věku je vhodné navštívit očního lékaře jednou za dva až tři roky, později, tj. asi tak od 40 let by to mělo být častěji a to alespoň jednou za rok. Lidé, u nichž je vyšší riziko jakékoliv oční choroby, jako je například vysoká dioptrická vada, diabetes nebo oční onemocnění v rodině, by na preventivní prohlídky rozhodně zapomínat neměli. U mnoha očních onemocnění platí, že jsou poměrně dobře léčitelná, pokud se na ně ovšem přijde včas. Čím dříve se s jejich léčbou začne, tím lepší lze očekávat výsledky.

Oční centrum Praha - Vyšetření Michaely Ochotské

Součástí komplexního odborného očního vyšetření je zjištění objektivní i subjektivní refrakce s následným vyšetřením vidění, jak na dálku tak na blízko, změření nitroočního tlaku, vyšetření předního segmentu oka a očního pozadí, většinou v mydriase, na štěrbinové lampě. V případě potřeby se indikují další vyšetření, jako např. vyšetření zorného pole nebo OCT vyšetření sítnice či zrakového nervu. 

Proto na nic nečekejte a objednejte se na důkladnou preventivní prohlídku už nyní! Váš zrak bude v dobrých rukou!

 

 

horizontal