PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Proč zvolit OCP

Oční centrum Praha je soukromá oční klinika s dlouholetými zkušenostmi, která poskytuje zdravotní péči v oboru očního lékařství již od roku 2000. Po celou dobu existence je naší nosnou myšlenkou "Návrat do jasného světa na dosah ruky” a za uplynulých 20 let jsme do jasného světa vrátili téměř 100.000 pacientů, kteří byli na naší klinice úspěšně operováni. Poskytování kvalitní péče a lidský přístup ke každému pacientovi v Očním centru Praha vždy byl, je a bude i do budoucna na prvním místě.

 

10 důvodů proč zvolit OCP

1. Pacient je pro nás partnerem

Jednou ze základních hodnot Očního centra Praha je, že jsme pro pacienta partnerem! Chceme, aby se u nás pacienti cítili nejen dobře, ale snažíme se ke každému chovat tak, jako by to byli naši rodiče či přátelé. Jsme tu vždy pro pacienta a chceme, aby v nás měl vždy oporu jak po stránce odborné, tak i lidské. V OCP vždy naleznete jen pomyslné cedulky “KLEPEJTE!”.

“Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v chápajícím rodinném prostředí. Nyní mám oči opravené a těším se na nový pohled na svět.” MUDr. Jiřina Márová, pacientka po operaci šedého zákalu

 

2. Věříme tomu, co děláme

Za kvalitou naší práce si stojíme a věříme tomu, co děláme. Důkazem je, že naši kliniku doporučujeme dále a vyšetření i operace u nás podstupují i naši lékaři, blízcí, přátelé a známí.

Operaci šedého zákalu tak u nás podstoupil i otec našeho pana primáře Zugara, babička pana ředitele Janeka a další příbuzní našeho týmu.

“Ačkoliv jsem měl zpočátku z operace jako takové trochu obavy, tím, že jsem věděl, do kterých rukou se svěřuji, tak ze mne nervozita na operačním sále téměř ihned odpadla”. Ing. František Zugar, otec primáře Radana Zugara, který jej operoval.

Zároveň i naše lékařky MUDr. Dana Fillová, MUDr. Lucie Frantlová a MUDr. Aneta Novotná podstoupily laserové odstranění dioptrií. 

 

3. Držíme celou řadu prvenství

Neustále se snažíme rozvíjet, zdokonalovat se a hlavně přinášet pacientům a české oftalmologii ty nejnovější inovace, postupy a technologie, které maximalizují výsledek operací a vyšetření. Díky tomu si držíme celou řadu prvenství.

  • Jsme první soukromé kataraktové centrum v České republice.
  • Jako první soukromá oční klinika v ČR jsme provedli první implantaci Schariothovy makulární čočky, která představuje novou léčbu pro pacienty s věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD).
  • Stali jsme se první soukromou oční klinikou v České republice, která začala používat nejmodernější technologii “Save vision system” pro operace šedého zákalu.
  • Jsme prvním soukromým pracovištěm na území České republiky a Slovenska, které v praxi vyzkoušelo novou roboticky asistovanou operaci – ZEPTO technologii.
  • Jsme prvním soukromým centrem, které uvedlo do praxe novou metodu léčby glaukomu a implantovali jsme titanové mikro stenty (iStenty) prvním pacientům se zeleným zákalem. 

 

4. Máme excelentní tým očních chirurgů

Kvalita operačních zákroků v Očním centru Praha je garantována týmem excelentních očních chirurgů, kteří jsou proslulí nejen na území České republiky, ale i v zahraničí.

OCP docent Pašta

doc. MUDr. Jiří Pašta, CSc., FEBO

Přednosta oční kliniky Ústřední vojenské nemocnice a zároveň odborný garant Očního centra Praha. Na kontě má více než 30.000 úspěšných operací, z toho přes 1000 operací provede ročně u nás v OCP.

OCP primář Zugar

primář MUDr. Radan Zugar

Věnuje se zejména kataraktové chirurgii a celkem provedl již více než 20.000 úspěšných operací. V roce 2017 byl Ministerstvem zdravotnictví jmenován členem akreditační komise pro obor specializačního vzdělávání - oftalmologie.

OCP MUDr. Janek

MUDr. Michal Janek

Je významnou osobností v oblasti české kataraktové chirurgie. S počtem více než 25 000 operací šedého zákalu se řadí k předním chirurgům v České republice. Získal jako druhá osoba v ČR nejvyšší ocenění České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie.

MUDr. Andrea Janeková, FEBO

Specializuje se na chirurgii šedého zákalu, refrakční chirurgii a chirurgii sítnice a sklivce.  V poslední době se rovněž věnuje operacím zeleného zákalu. Ročně provede přes 2000 nitroočních operací. 

 

5. Specializované kataraktové centrum

Oční centrum Praha je prvním soukromým kataraktovým centrem (centrem pro operace šedého zákalu) na území České republiky. Ročně provedeme několik tisíc operací šedého zákalu a od založení kliniky v roce 2000 jsme provedli více 100.000 úspěšných operací.

 

6. Podílíme se na vývoji nitroočních čoček

Dlouhodobě úzce spolupracujeme s americkým výrobcem nitroočních čoček Lenstec, který vyrábí nitrooční čočky z nejkvalitnějších a dlouhodobě prověřených materiálů. Nitrooční čočky Lenstec mají navíc jako jediné na světě unikátní stupňování po 0,25 dioptriích a umožňují tak pacientovi přesnější a kvalitnější vidění. Jsme právem hrdí na to, že se naši odborní lékaři dokonce spolupodíleli na vývoji dvou nových nitroočních čoček, které jsou nyní implantovány po celém světě.

 

7. Nejmodernější technologie pro bezpečí pacienta

Naším cílem je poskytovat pacientům tu nejlepší a nejúčinnější péči a neustále celý proces a operaci samotnou posouvat k větší dokonalosti. Proto neustále rozvíjíme moderní postupy a investujeme do nových technologií tak, abychom zvýšili bezpečí a komfort pro naše pacienty při operaci. 

 

8. Prostředí navržené pro pohodlí pacientů

Chceme, aby se u nás pacienti vždy cítili příjemně. Nově sídlíme v moderní budově Port7 na Nádraží Holešovice (ihned za vlakovým nádražím). Svojí polohou nabízí umístění nové budovy Port7 bezkonkurenční dopravní dostupnost. Naleznete zde opravdu vše – metro, tramvajové a autobusové linky, vlakové i autobusové nádraží a rychlé napojení na městský okruh při cestě autem. Přístup do OCP je bezbariérový.

 

9. Dlouhodobě jsme držiteli certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001:2015

Svým pacientům chceme nabízet tu nejkvalitnější péči a potvrzením toho, že kvalita Očního centra Praha je stabilně a dlouhodobě na vysoké úrovni, je i certifikát kvality ČSN EN ISO 9001:2015 v oboru certifikace: “Poskytování ambulantní diagnostické a léčebné péče v oboru oftalmologie se specializací na chirurgii šedého zákalu, refrakční chirurgii a sítnicovou chirurgii.”.

 

10. Neustále se vzděláváme

Neustále se vzděláváme a sledujeme nové trendy tak, abychom udrželi krok s celosvětovým rozvojem očního lékařství, ale především abychom našim pacientům poskytovali jen tu nejlepší a nejmodernější péči. Zároveň i naši operatéři předávají své znalosti a zkušenosti včetně výsledků Očního centra Praha dál svým kolegům, a to jak na kongresech v České republice, tak i v Evropě a Americe.

 

horizontal