Chci se objednat

Přístrojové vybavení

Oční centrum Praha disponuje všemi moderními přístroji nezbytnými pro moderní diagnostiku očních chorob a jejich chirurgické odstranění.

 

Pro operace šedého zákalu využíváme jako první soukromé oční centrum v České republice novou technologii “SAFE VISION SYSTEM”. Jedná se o modul v novém fakoemulzifikačním přístroji CENTURION firmy ALCON. 

 

OCP Safe vision system 

 

Základním přístrojem pro laserové korekce dioptrických vad je americký excimerový laser VISX S4. Technologie laseru je certifiková NASA, US Army, US Air Force i US Marine Corps pro odstraňovní dioptrických vad příslušníků NASA a amerických ozbrojených sil. Laser VISX S4 využívájí všechna armádní oční pracoviště.

Laser VISX S4 - Oční centrum Praha

 

Pro dokonalou giangostiku oční vady před laserovou operací slouží aberometr WaveScan/WaveFront.

Aberometr WaveScan - Oční centrum Praha

 

Mezi nejdůležitější přístroje dále patří oční tomograf OCT OptoVue, fundus kamera, bezkontaktní biometr IOL Master, lasery pro odstraněnování druhotného šedého zákalu a ošetření sítnice, Pentacam pro zobrazení předního segmentu oka, perimetr pro vyšetření zorného pole, autokeratorefraktometr nebo bezkontaktní biometr. Samozřejmostí a základem každé oční ambulance je štěrbinová lampa - speciální mikroskop sloužící pro základní vyšetření oka.

horizontal