PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Přístrojové vybavení

Oční centrum Praha disponuje všemi oftalmologickými přístroji nezbytnými pro moderní diagnostiku očních chorob a jejich chirurgické a laserové odstranění. Chceme se neustále zlepšovat a hledat nové oblasti péče pro naše pacienty, proto pravidelně investujeme do nových moderních technologií.

 

Centurion 

Pro operace šedého zákalu a nitrooční refrakční operace využíváme jako první soukromé oční centrum v České republice novou technologii “SAFE VISION SYSTEM”. Jedná se o modul v novém fakoemulzifikačním přístroji CENTURION firmy ALCON. 

 

Optovue OCT / Optovue OCT angiografie AngioView

V Očním centru Praha disponujeme dvěmi OCT přístroji (oční koherentní tomograf). Pomocí speciálního skenovacího přístroje lze podrobně zobrazit histologickou strukturu s

ítnice.

  • standardní OCT přístroj "Optovue OCT"
  • angiografickým OCT přístroj - jedná se oční koherentní tomograf 3. generace "Optovue OCT angiografie AngioView", který patří k nejpřesnějším a nejrychlejším ve své kategorii. OCT angiografie oproti standardnímu OCT zobrazuje nejen stav jednotlivých vrstev sítnice, ale zároveň i funkčnost všech jejích struktur.

 

Sítnicový laser

V Očním centru Praha používáme nejnovější sítnicový laser Integre Pro Scan YELLOW – šablonový photokolagulační laser. V oftalmologickém slangu se jedná o tzv. žlutý laser, který je oproti standardním tzv. zeleným laserům mnohem šetrnější ke strukturám oka a lze jeho pomocí ošetřovat i ta onemocnění, která jsou pro ostatní typy laserů příliš riziková. Zákrok pomocí žlutého laseru je vysoce individualizovaný s možností nastavení laserové šablony pro co nejpřesnější výkon.

V České republice je tento šetrný typ laseru vzhledem k jeho vysoké pořizovací ceně ojedinělý.

 

Laser Tango reflex

Novinkou roku 2019 je nový laserový přístroj TANGO REFLEX od výrobce ELLEX, který v sobě zahrnuje hned tři možnosti laserových výkonů – YAG laserová kapsulotomie (odstranění druhotného šedého zákalu), Snížení nitroočního tlaku laserem a Léčbu sklivcových zákalu (tzv. vitreolýzu).

V České republice tímto laserovým přístrojem s trojkombinací disponuje kromě Očního centra Praha prozatím pouze ÚVN v Praze.

 

LCD optotypy

Kvalitní a moderní LCD optotypy slouží pro zjištění kvality zrakové ostrosti.

 

 

horizontal