PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Libor Špaček, cestovatel a režisér dokumentárních filmů v OCP

01.04.2015
Libor Špaček, cestovatel a režisér dokumentárních filmů v OCP

Minulý týden navštívil naši kliniku velice zajímavý pacient. Byl to pan Libor Špaček, cestovatel, režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf, instruktor potápění, který od roku 2008 společně se svou přítelkyní Petrou Doležalovou, vytváří dlouhodobý projekt „Escape to Nature” (Útěk do přírody). 

Escape to Nature je projekt, který získal více než čtyřicet pět ocenění na mezinárodních filmových festivalech v Čechách i zahraničí. Během expedic do hor, pralesů, či jiných odlehlých koutů naší planety zachycují také jedinečnost krajiny a lidí, které na svých cestách navštíví a potkají. Záběry z výprav publikují na svých webových stránkách, v populárních a cestopisných časopisech, výstavách, přednáškách nebo workshopech. Z ucelených celků pak vytváří dokumentární filmy pro televizní vysílání v ČR i zahraničí. Mají na svém kontě více než několik dokumentárních filmů, které můžete vidět například na ČT 2 během května a června 2015 (Útěk na Maledivy, Útěk na Papuu-Novou Guineu, Útěk na Vanuatu, Útěk na Svatou Lucii, atd.). 

Pan Libor Špaček navštívil naše Oční centrum Praha za účelem preventivního komplexního vyšetření očí. A jak sám říká: “Tak přišla řada i na mě. Padesát skoro na krku a zrak nablízko začíná zlobit. Rozhodl jsem se navštívit Oční centrum Praha v Holešovicích za účelem preventivního komplexního vyšetření očí. Fajn prostředí a profesionální přístup mě mile překvapil. Jako profesionální dokumentarista, kameraman a fotograf se bez perfektního zraku neobejdu. Díky vyšetření a přesnému měření, mi byla předepsána správná skla do mých prvních brýlí. Už jsem opět v klidu na mých cestách kolem světa s kamerou v ruce."

fotofoto