PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

OCP otevřelo nové centrum pro léčbu sítnice

19.11.2018
OCP otevřelo nové centrum pro léčbu sítnice

Od listopadu najdete u nás v Očním centru Praha nové specializované centrum pro léčbu onemocnění sítnice (tzv. vitreoretinální centrum), v rámci kterého pacient získá komplexní péči na jednom místě – od diagnostiky až po následnou konzervativní i chirurgickou léčbu.

 

“Pracovišť, zabývajících se komplexní léčbou sítnice, je v současné době velmi málo a pacienti tak často musí čekat až půl roku na objednání. Bohužel při onemocnění sítnice je diagnostika a včasné zahájení léčby zásadní, neboť poškození zraku může být i nevratné. V našem centru pro onemocnění sítnice pro pacienty máme minimální objednací lhůty a nejmodernější diagnostické a léčebné přístroje.” sděluje Adam Janek, ředitel Očního centra Praha.

Onemocnění sítnice je vždy velmi závažné a často nevratné a může vést až ke ztrátě zraku. Bohužel řada onemocnění sítnice probíhá ve svém počátku skrytě a až v pokročilém stádiu se projeví zhoršeným viděním, které v tu chvíli už však nelze napravit, pouze zpomalit. Důležitá je tak včasná diagnostika a neodkladné zahájení léčby.

 

Diagnostika v sítnicovém centru OCP 

V Očním centru Praha provádíme diagnostiku pomocí tzv. OCT ANGIOGRAFIE. Jedná se o revoluční zobrazovací metodu sítnice, která oproti standardnímu OCT zobrazuje nejen stav jednotlivých vrstev sítnice, ale zároveň i FUNKČNOST všech jejích struktur. Toto speciální vyšetření sítnice by měl podstoupit každý po 35. roce života.

Mudr. černohubá, OCT sítnicové centrum 

Léčba v sítnicovém centru OCP

V Očním centru Praha používáme nejnovější sítnicový laser – jedná se o tzv. žlutý laser, který je oproti standardním (tzv. zeleným laserům) mnohem šetrnější ke strukturám oka a lze jeho pomocí ošetřovat i ta onemocnění, která jsou pro ostatní typy laserů příliš riziková. Zákrok pomocí žlutého laseru je vysoce individualizovaný s možností nastavení laserové šablony pro co nejpřesnější výkon. V České republice je tento šetrný typ laseru vzhledem k jeho vysoké pořizovací ceně ojedinělý.

 

OCP sítnicové centrum, žlutý laser