PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

MUDr. Andrea Janeková úspěšně složila mezinárodní evropskou zkoušku z oftalmologie

17.05.2019
MUDr. Andrea Janeková úspěšně složila mezinárodní evropskou zkoušku z oftalmologie

Gratulujeme k OBROVSKÉMU ÚSPĚCHU!

 
Naše odborná lékařka MUDr. Andrea Janeková úspěšně složila mezinárodní evropskou zkoušku z oftalmologie “EBO exam”, na jejímž základě získala atestaci z oftalmologie platnou pro všechny státy Evropské unie. Nově tak získala i prestižní titul FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology).
 
 
Zkouška EBO exam se koná 1x za rok v Paříži. V letošním roce se zkoušky účastnilo 667 kandidátů z 27 zemí, z toho pouze 4 kandidáti z České republiky včetně naší paní doktorky Andrey Janekové. Zkouška je náročná svým pojetím, kdy musíte projevit teoretickou i praktickou znalost oftalmologie evropského standardu. Celkem bylo přítomno 314 examinátorů rovněž z 27 EU zemí. V tomto roce bylo neúspěšných cca 100 uchazečů.
 
 
V současné době je držitelem titulu FEBO v České republice přibližně jen 50 lékařů, na Slovensku dokonce jen cca 10. Úspěšné složení EBO zkoušky je tak pro paní doktorku Janekovou a celé OCP obrovským úspěchem a všichni v Očním centru Praha jsme moc pyšní a moc paní doktorce gratulujeme!
 
 
S paní doktorkou Andreou Janekovou se u nás na klinice můžete setkat jak v ordinaci, tak i na operačním sále. Specializuje se především na refrakční a kataraktovou problematiku, detailně se zabývá nitroočními implantáty a chirurgií šedého zákalu. Více info … 
 
 
Více o zkoušce EBO: https://www.ebo-online.org