PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Primář Zugar slaví 10 let v OCP

16.02.2021
Primář Zugar slaví 10 let v OCP

Již 10 let je součástí Očního centra Praha pan primář Radan Zugar. V únoru roku 2011 nastoupil jako odborný lékař  a v září téhož roku byl jmenován primářem. A funkci primáře OCP vykonává dodnes.

Pan primář Radan Zugar se primárně věnuje kataraktové chirurgii. Ročně provede přes 1000 operací šedého zákalu a za uplynulých 10 let provedl v Očním centru Praha 13 000 operací (celkem pak za svou kariéru 15 500 operací). Odoperoval šedý zákal i oběma svým rodičům a jak sám říká, patřili pro něj mezi opravdu speciální pacienty. K těm řadí nejen své rodiče, ale i rodinné příslušníky svých spolupracovníků a moc si váží toho, že nám nejen naši pacienti, ale i naši blízcí svěřují svou důvěru a že mu OCP umožnilo se o ně postarat.

V Očním centru Praha se pan primář Zugar zároveň věnuje i ambulantní péči o pacienty. Vede glaukomovou poradnu, věnuje se léčbě sítnice a aplikuje nitrooční injekce s anti-VEGF preparáty. Za uplynulých 10 let vyšetřil a léčil opravdu mnoho a mnoho pacientů. O svých pacientech říká: "Každý pacient je pro mne svým způsobem výjimečný a jedinečný. Proto ke každému pacientovi vždy přistupuji individuálně. Odměnou mi pak je jejich spokojenost a doporučení našeho pracoviště dál svým blízkým i přátelům a známým."

V roce 2017 byl pan primář Zugar jmenován Ministerstvem zdravotnictví členem akreditační komise pro obor specializačního vzdělávání - oftalmologie. Každoročně se účastní odborných oftalmologických kongresů v ČR i zahraničí, na kterých pravidelně také přednáší výsledky práce v Očním centru Praha. 

A jak hodnotí uplynulých 10 let on sám?

"OCP se během uplynulých 10 let doslova „rozrostlo“. Z malé kliniky jsme dnes velkým zdravotnickým zařízením, které poskytuje široké spektrum služeb. Kromě všeobecné oční péče máme k dispozici specializovaná centra pro léčbu šedého zákalu, léčbu sítnice, refrakční a laserové centrum, glaukomovou poradnu a v také poradnu pro léčbu syndromu suchého oka. Jsem se rád, že jsem se na jeho růstu spolupodílel. Doufám, že ještě nekončím a nějaký rok budu stále součástí OCP - pro pacienty, pro celý tým i OCP jako takové."

 

OCP primář Zugar 

Celý kolektiv Očního centra Praha panu primáří Zugarovi moc děkuje za jeho úžasnou práci a moc gratuluje k tomuto významnému výročí!!