PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Ředitel Adam Janek slaví výročí 10 let v OCP

27.05.2021
Ředitel Adam Janek slaví výročí 10 let v OCP

Náš pan ředitel Adam Janek letos slaví výročí 10 let v Očním centru Praha. Před pěti lety navíc přijal výzvu a posadil se tzv. na dvě židle, když se stal zároveň i ředitelem naší sesterské kliniky v Trenčíně na Slovensku. Letos tak vlastně slaví dvojí výročí a my mu moc gratulujeme a těšíme se na další výzvy pod jeho vedením!

Za uplynulých 10 let se naše klinika pod jeho vedením posunula o velký kus dále.

A jak sám vnímá úspěch a na co je nejvíc hrdý?

“Hrdý jsem de facto na všechno, čím jsme v posledních letech prošli – od výstavby nové kliniky přes restrukturalizaci personálu až k reorganizaci poskytování zdravotní péče. Oční centrum Praha je dnes vyhledávanou oční klinikou nejen pro Pražany, ale jezdí k nám pacienti z celé republiky, zejména ze Středočeského, Ústeckého a Plzeňského kraje. Už jsme provedli víc než 100 tisíc nitroočních operací.

Nejvíc jsem pak hrdý na všechny své kolegy, protože odborně i lidsky odvádějí úžasnou práci, a zároveň jim patří největší poděkování. Svůj pracovní týden dělím spravedlivě mezi obě kliniky a najdu si čas být i uprostřed dění, v provozu na recepci, v ambulancích, na operačních sálech … A vidět to, jak se kolegové chovají ke každému pacientovi, jako by to byl nejmilejší člen jejich rodiny, je pro mě asi ta největší odměna. Máme silnou firemní kulturu a nenajdete mezi námi nikoho, kdo by netáhl za jeden provaz, což je v dnešní době velmi vzácné.”

O rozvoj oftalmologie a zdravotnictví jako celku v České republice se pan ředitel Janek snaží i jako místopředseda představenstva Sdružení ambulantních poskytovatelů oční chirurgie (SAPOCH) a jako člen sekce zdravotnictví Hospodářské komory ČR.

Profil pana ředitele Adama Janeka