PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Dny prevence zraku

29.11.2021
Dny prevence zraku

Po roční pauze opět proběhly Dny prevence zraku, v rámci kterých jsme přivezli naši “mobilní kliniku” s týmem lékařů a sester přímo na pracoviště jednotlivých záchranných složek. V letošním roce padl rekord a během tří dnů jsme vyšetřili zrak více než 700 policistů, strážníků a záchranářů.

 

  • V pondělí 22.11 20121 se nechali vyšetřit pracovníci Policejního prezidia ČR ve Strojnické ul. na Praze 7.
  • V úterý 23.11.2021 pokračovaly prohlídky na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy na adrese Kongresová 2 v Praze 4.
  • Ve středu 24.11.2021 podstoupila preventivní prohlídku Městská policie hl. m. Prahy společně se Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy na adrese Korunní 98, Praha Vinohrady.

Výsledky prokazují, že akce má smysl

Preventivní oční prohlídku doporučujeme podstupovat jednou do roka a jsme potěšeni, že příslušníci IZS naše doporučení berou vážně. Jen díky tomu se mohla celá tato akce přeměnit v dlouhodobý významný projekt.” říká primář Očního centra Praha MUDr. Radan Zugar.

Letošní ročník byl výjimečný hned ve dvou ohledech. Prvním bylo, že jsme během tří dnů vyšetřili zrak více než sedmi stovkám příslušníků záchranných složek a druhým pak to, že téměř 60% vyšetřených přišlo na vyšetření poprvé. V rámci měřící akce jsme zachytili několik šedých zákalů, špatnou brýlovou korekci, ale i příp. skyté oční vady jako je například vyšší nitrooční tlak či různá onemocnění sítnice. Potvrdilo se tak, že akce má smysl, neboť právě u policistů, strážníků a záchranářů je dobrý zrak nezbytný pro výkon jejich povolání. Každoroční vyšetření přímo na pracovišti je tak pro ně velkým bonusem.

 

Vyšetření zraku v rámci Dnů prevence zraku není pro příslušníky záchranných složek časově náročné a zabere asi 20 minut. Zahrnuje přístrojové měření zraku, ale i vyšetření a konzultaci s očním lékařem, který doporučí případnou léčbu. Výhodou je i v případě potřeby následné komplexní vyšetření v Očním centru Praha, kde lze zajistit kvalitní oční péči včetně speciálního vyšetření sítnice v nově otevřeném centru pro léčbu sítnice.

OCP Dny prevence zraku