PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

MUDr. Michal Janek získal ocenění za celoživotní přínos oftalmologii

19.04.2022
MUDr. Michal Janek získal ocenění za celoživotní přínos oftalmologii

Náš chirurg pan doktor Michal Janek obdržel úžasné ocenění za celoživotní přínos oftalmologii. Cenu mu předal pan profesor Pavel Rozsíval v rámci Zlínského očního festivalu, který se konal na konci března ve Zlíně.

 

Kromě ceny obdržel pan doktor Janek od svých kolegů také “Zlatý oční rozvěrač pro očního chirurga se zlatou povahou” (pozn. “oční rozvěrač” je chirurgický nástroj, kterým se na začátku operace rozevře oko a drží jej otevřené po celou dobu operace).

OCP MUDr. Janek ocenění

Pro pana doktora Janeka bylo toto ocenění i připravená prezentace o jeho životní a profesní cestě velkým překvapením a byl skutečně moc potěšen. Celé video z předávání ceny najdete na konci textu.

MUDr. Michal Janek je významnou osobností v oblasti české kataraktové chirurgie. Mezi prvními začal odstraňovat šedý zákal ultrazvukovou fakoemulsifikací, byl propagátorem ambulantního způsobu této operace. V Očním centru Praha působí jako chirurg od roku 2011 a s počtem téměř 30 000 operací šedého zákalu se řadí k předním chirurgům v České republice.

Další získaná ocenění:

  • V roce 2008 obdržel teprve jako druhá osoba v ČR nejvyšší ocenění České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie – medaili profesora Vanýska za přínos v rozvoji implantologie v očním lékařství v České republice.
  • V roce 2013 mu bylo uděleno čestné členství České oftalmologické společnosti.