Chci se objednat

Primář Zugar provedl již 20.000 operací šedého zákalu!

06.01.2023
Primář Zugar provedl již 20.000 operací šedého zákalu!

Hned se začátkem roku máme důvod k velké oslavě!

Náš pan primář Radan Zugar dosáhl jubilejního počtu 20.000 operací šedého zákalu! Moc panu primáři gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěšných operací a spokojených pacientů!!! 

Pan primář Zugar působí v Očním centru Praha od roku 2011, kdy nastoupil jako odborný lékař a ještě téhož roku byl jmenován primářem. Věnuje se především operacím šedého zákalu - celkem provedl již zmíněných jubilejních 20.000 úspěšných operací. Vedle chirurgické praxe se u nás věnuje i ambulantní péči, v rámci které se specializuje především na léčbu sítnice, aplikuje anti-VEGF preparáty a vede glaukomovou poradnu pro léčbu zeleného zákalu.
 
Svou první operaci šedého zákalu provedl pan primář již v roce 1999. V té době se ještě využívala jiná operační metoda tzv. extrakapsulární extrakce čočky, kdy se oko otevíralo řezem přes 10 mm, čočka se z oka odstraňovala kromě pouzdra úplně vcelku a následně se oko muselo zašívalo asi 7 stehy. Od této doby se operační metody i přístrojové vybavení velmi změnily. V rámci Očního centra Praha využíváme nejmodernější technologie, které operatérovi přináší větší komfort a pacientovi více bezpečí.
 
V roce 2017 byl Ministerstvem zdravotnictví jmenován členem akreditační komise pro obor specializačního vzdělávání - oftalmologie.
 
Moc gratulujeme a máme velkou radost, že jedním z našich excelentních očních chirurgů je právě i pan primář Radan Zugar!