PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Primář Zugar provedl již 20.000 operací šedého zákalu!

06.01.2023
Primář Zugar provedl již 20.000 operací šedého zákalu!

Hned se začátkem roku máme důvod k velké oslavě!

Náš pan primář Radan Zugar dosáhl jubilejního počtu 20.000 operací šedého zákalu! Moc panu primáři gratulujeme a přejeme spoustu dalších úspěšných operací a spokojených pacientů!!! 

Pan primář Zugar působí v Očním centru Praha od roku 2011, kdy nastoupil jako odborný lékař a ještě téhož roku byl jmenován primářem. Věnuje se především operacím šedého zákalu - celkem provedl již zmíněných jubilejních 20.000 úspěšných operací. Vedle chirurgické praxe se u nás věnuje i ambulantní péči, v rámci které se specializuje především na léčbu sítnice, aplikuje anti-VEGF preparáty a vede glaukomovou poradnu pro léčbu zeleného zákalu.
 
Svou první operaci šedého zákalu provedl pan primář již v roce 1999. V té době se ještě využívala jiná operační metoda tzv. extrakapsulární extrakce čočky, kdy se oko otevíralo řezem přes 10 mm, čočka se z oka odstraňovala kromě pouzdra úplně vcelku a následně se oko muselo zašívalo asi 7 stehy. Od této doby se operační metody i přístrojové vybavení velmi změnily. V rámci Očního centra Praha využíváme nejmodernější technologie, které operatérovi přináší větší komfort a pacientovi více bezpečí.
 
V roce 2017 byl Ministerstvem zdravotnictví jmenován členem akreditační komise pro obor specializačního vzdělávání - oftalmologie.
 
Moc gratulujeme a máme velkou radost, že jedním z našich excelentních očních chirurgů je právě i pan primář Radan Zugar!