PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Účastníme festivalu Open House Praha (20.-21.5.2023)

18.05.2023
Účastníme festivalu Open House Praha (20.-21.5.2023)
Díky Open House Praha se můžete jednou za rok podívat zdarma do desítek běžně nepřístupných domů a prostorů. V rámci 9. ročníku festivalu se o víkendu 20. a 21. května 2023 otevřou brány více než 100 budov po celé Praze. Navštivte v rámci této akce i budovu Port7, ve které sídlí naše Oční centrum Praha.
 
Více informací v tiskové zprávě Skanska:

Port7 otevíráme poprvé pro veřejnost!

Navštivte Port7 a Náplavku 2.0 během festivalu Open House Praha (20. - 21. května 2023)

Port7, nový projekt společnosti Skanska, se poprvé představí veřejnosti na prestižním festivalu Open House Praha. Jeden z největších tuzemských svátků architektury proběhne 20. – 21. května 2023. Během tohoto víkendu se návštěvníkům po celé Praze otevře více než 100 architektonických skvostů. Skanska a její partneři Scott.Weber Workplaces, Oční centrum Praha a DAM.architekti se této komunitní akce také zúčastní.  

 Devátý ročník Open House Praha nabídne jedinečnou příležitost prohlédnout si více než 100 běžně nepřístupných budov v hlavním městě České republiky. Pro Port7, nový projekt společnosti Skanska dokončený na začátku dubna, je festival příležitostí představit se veřejnosti vůbec poprvé. 

 „Příběh projektu Port7 začíná revitalizací starého průmyslového areálu, který se mění v pulzující část Prahy 7. Ve spolupráci s uznávaným ateliérem DAM.architekti jsme věnovali velkou pozornost jeho urbanistickému a architektonickému pojetí. Díky tomu Port7 propojuje moderní design s reflexí průmyslové historie místa. Jsme hrdí na to, jak jsme tento brownfield proměnili, a těší nás, že jej můžeme ukázat nejen našim nájemcům, ale i místní komunitě a milovníkům architektury," říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy komerčních aktiv jednotky komerčního developmentu společnosti Skanska v České republice. 

„Naším záměrem bylo využít potenciál místa, které v sobě území bývalé výrobny betonových prefabrikátů skrývá a vytvořit pro jeho návštěvníky prostor v nové kvalitě s možností všestranného využití. V areálu Port7 je kromě kanceláří počítáno také s bankou, oční klinikou či fitness a dále i s obchody, restauracemi a místem pro relaxaci v podobě wellness centra, které doplňují pobytové a rekreační zelené plochy nově vytvořené holešovické náplavky,“ uvádí Jiří Havrda, hlavní architekt projektu Port7 a partner studia DAM.architekti. 

Po oba festivalové dny bude Port7 otevřen od 10 do 18 hodin. Komentované prohlídky, které povedou dobrovolníci společnosti Skanska, budou trvat cca 30 minut. Trasa začíná u vchodu 1 budovy Edinburgh, v blízkosti nového podchodu ke stanici železnice a metra.

 

Prohlídková trasa projektu Port7  

Během festivalu Open House Praha budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost vstoupit do soukromých prostor Scott.Weber Workplaces a Očního centra Praha a zároveň si z jedné ze střešních teras vychutnat výhled na celý projekt, Vltavu a protější trojské kopce. Věříme, že okouzlí všechny zúčastněné a zanechá v nich nezapomenutelný dojem.

„Tato akce nám umožňuje představit naše odhodlání vytvářet inspirativní a flexibilní pracovní prostředí. Těšíme se, až ukážeme naše střešní terasy s výjimečným výhledem na Vltavu, Troju a Vítkov. Návštěvníci si budou moci projít naše interiéry navržené v souladu s tématem přístavu a obohacené o kreativní prvky," uvádí Ondřej Hubatka, vedoucí marketingu společnosti Scott.Weber Workspace.

„Do akce se zapojujeme jako jeden z prvních nájemců Portu7. Rádi bychom účastníkům akce ukázali nové moderní prostory šité na míru naší oční klinice, které nabízí soudobé prostředí pro kvalitní a moderní péči o zrak. „Vidět jasně“ je mottem pro celý náš prostor. Světlo a jeho lom na krystalu jsou nosnou myšlenkou konceptu tvorby interiérů kliniky, se kterými se budou moci návštěvníci akce seznámit,” říká Adam Janek, ředitel Očního centra Praha.

 

Piazzeta Port7 a promenáda u Vltavy  

Po prohlídce budovy Edinburgh se návštěvníci mohou vydat na procházku po nově zrekonstruované promenádě u Vltavy, prozkoumat upravenou vltavskou náplavku a projít se nově vytvořeným parkem s mladými stromy, trávou a dřevěnými lavičkami, který je ideálním prostředím pro odpočinek i setkávání s přáteli.

Na piazzetě Port7 bude během festivalu k dispozici občerstvení a nealkoholické nápoje.

Přijďte na Port7 během třetího květnového víkendu a vychutnejte si s námi tuto výjimečnou architektonickou přehlídku!

 

O projektu Port7

Port7 je nejnovější multifunkční projekt společnosti Skanska. Nachází se na Praze 7 mezi stanicí metra Nádraží Holešovice a řekou Vltavou. Projekt nabízí 36 000 m2 prémiových komerčních prostor ve třech kancelářských budovách. V současnosti je 50 % kanceláří a 90 % maloobchodních prostor obsazeno. Port7 byl navržen a postaven v souladu s nejvyššími mezinárodními standardy ochrany životního prostředí a kvality interiérů a usiluje o získání certifikátů LEED, WELL a WELL Health & Safety Rating. Nedílnou součástí projektu Port7 je nový veřejný park o rozloze 1,7 hektaru s promenádou Náplavka 2.0. Nájemcům a místním obyvatelům poskytuje prostor pro sport, relaxaci a setkávání.