PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

MUDr. Andrea Janeková, FEBO lektorkou na mezinárodním očním kurzu

09.06.2023
MUDr. Andrea Janeková, FEBO lektorkou na mezinárodním očním kurzu

Naše paní doktorka Andrea Janeková působila jako odborný lektor na 11. balkánském očním wetlab kurzu, který se konal 31. května – 3. června 2023 v Sofii v Bulharsku.

Balkan Ophthalmic Wetlab

Vzdělávací program Balkan Ophthalmic Wetlab (BOW) je jedinečný komplexní workshop, který pokrývá teorii a praxi pro celou oblast oftalmologie (chirurgii šedého zákalu, vitreoretinální chirurgii, laserovou refrakční chirurgii, glaukomovou chirurgii, keratoplastiky a okuloplastiky).

V rámci kurzu se kombinují různé techniky výuky - teorie, videa i i tzv. mokré laboratoře, a to pod vedením významných mezinárodních členů fakulty a renomovaných odborníků v oboru.

Celkem na tomto vzdělávacím programu bylo 100 účastníků napříč všemi segmenty oftalmologie.

 

Cataract Surgery Course

Paní doktorka Janeková byla jedním ze čtyř odborných lektorů v kurzu zaměřujícím se na chirurgii šedého zákalu. Tímto kurzem prošlo celkem 50 účastníků z 12 různých zemí, převážně z Balkánu.

Paní doktorka Janeková zde celý týden učila a předávala své zkušenosti, a to nejen v teoretické formě, ale především v oblasti praktické. Přímo na kurzu předvádí celou operaci šedého zákalu a popisuje, co přesně dělá. Následně si každý účastník operaci sám zkouší provést a lektoři je kontrolují i případně radí. Během celé akce se v rámci wetlabu odoperovalo neuvěřitelných 2500 cvičných očí a celá akce tak byla opravdu náročná.

 

Obrovská gratulace

Obdobný kurz absolvovala paní doktorka Janeková před 7 lety jako účastník. Nyní ročně provede více než 2000 operací šedého zákalu a na kurzu působila jako zkušený lektor. 

Jsme hrdí, že se naše paní doktorka Janeková stala součástí Fakulty, která se stará již 30 let o výuku očních chirurgů a zároveň na to, že tak i skvěle reprezentovala českou oftalmologii.