PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Andrea Janeková působila jako lektor na 12. balkánském očním wetlab kurzu

20.05.2024
Andrea  Janeková působila jako lektor na 12. balkánském očním wetlab kurzu

I v letošním roce působila naše paní doktorka Andrea Janeková jako odborný lektor na prestižním 12. balkánském očním wetlab kurzu, který se konal 15.-18. května 2024 v Sofii v Bulharsku.

Balkan Ophthalmic Wetlab

Vzdělávací program Balkan Ophthalmic Wetlab (BOW) je jedinečný komplexní workshop, který pokrývá teorii a praxi pro celou oblast oftalmologie (chirurgii šedého zákalu, vitreoretinální chirurgii, laserovou refrakční chirurgii, glaukomovou chirurgii, keratoplastiky a okuloplastiky).

V rámci kurzu se kombinují různé techniky výuky - teorie, videa i i tzv. mokré laboratoře, a to pod vedením významných mezinárodních členů fakulty a renomovaných odborníků v oboru. Právě jedním z těchto odborníků je naše paní doktorka Andrea Janeková.

Celkem se tohoto vzdělávacího programu zúčastnilo 100 lékařů z 11 evropských zemí napříč všemi segmenty oftalmologie.

Cataract Surgery Course

Paní doktorka Janeková byla jedním ze tří odborných lektorů v kurzu zaměřujícím se na chirurgii šedého zákalu. Tímto kurzem prošlo celkem 40 účastníků, které paní doktorka Janeková učila operovat šedý zákal, a to jak v teoretické formě, tak především v oblasti praktické. Přímo na kurzu předvádí celou operaci šedého zákalu a popisuje, co přesně dělá. Následně si každý účastník operaci sám zkouší provést a lektoři je kontrolují i případně radí. Během celé akce se v rámci wetlabu odoperovalo neuvěřitelných 3500 cvičných očí a celá akce tak byla opravdu náročná.
 
 
 

Vzdělávání mladých lékařů

Oblast vzdělávání mladých oftalmologů a začínajících očních chirurgů je pro paní doktorku Janekovou dlouhodobým cílem - jak v rámci OCP, kde zastřešuje naši vzdělávací akademii, tak i v rámci svého členství ve výboru ČSRKCH, kde se rovněž věnuje oblasti vzdělávání.