PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Jiří Svetozar Kupka
spisovatel, prozaik, dramaturg, scénárista

"Všem, kteří nad operací váhají, musím říci, že se opravdu není čeho bát"

Na operaci šedého zákalu k nám do Očního centra Praha zavítal Jiří Svetozár Kupka.

Panu Kupkovi je k dnešnímu dni krásných 93 let. Za svůj život vystřídal spoustu povolání jako spisovatel, prozaik, dramaturg, scénárista, autor televizních her a knih pro děti a nasbíral spoustu zážitků.
Například v říjnu roku 1956 do května 1957 se s režisérem Jiřím Sequensem a kameramanem Rudolfem Miličem st. zúčastnil námořní cesty z Gdyně kolem Afriky na Dálný východ a Suezským průplavem zpět. Společně natočili dokumentární filmy Muži na palubě, Hranice světadílů a Země středu. Pan Kupka byl také jedním ze scénáristů 30 případů Majora Zemana a na svém kontě má neuvěřitelných 28 vydaných knížek a více jak 32 historických filmů. Nejznámější z jeho filmů jsou například TV filmy Noc rozhodnutí o prezidentu Háchovi, kde hlavní roli ztvárnil Rudolf Hrušínský st. a film Generál Eliáš.


Jak sám říká: „Oči jsou můj pracovní nástroj, a když mi paní doktorka sdělila, že mám šedý zákal ani vteřinu jsem nad operací neváhal. Moje žena byla již dříve operována v Očním centru Praha a tak jsem ihned věděl, kam na operaci zajít.
Prostředí Očního centra Praha je opravdu krásné a příjemný a milý přístup jak sestřiček, tak lékařů se jen tak nevidí. Operace proběhla v pořádku a samotná operace na sále trvala jen 15 min. Všem, kteří nad operací váhají, musím říci, že se opravdu není čeho bát.
Oční centrum Praha mohu jen doporučit“.