Chci se objednat

Jiří Svetozar Kupka
spisovatel, prozaik, dramaturg, scénárista

"Všem, kteří nad operací váhají, musím říci, že se opravdu není čeho bát"

Na operaci šedého zákalu k nám do Očního centra Praha zavítal Jiří Svetozár Kupka.

Panu Kupkovi je k dnešnímu dni krásných 93 let. Za svůj život vystřídal spoustu povolání jako spisovatel, prozaik, dramaturg, scénárista, autor televizních her a knih pro děti a nasbíral spoustu zážitků.
Například v říjnu roku 1956 do května 1957 se s režisérem Jiřím Sequensem a kameramanem Rudolfem Miličem st. zúčastnil námořní cesty z Gdyně kolem Afriky na Dálný východ a Suezským průplavem zpět. Společně natočili dokumentární filmy Muži na palubě, Hranice světadílů a Země středu. Pan Kupka byl také jedním ze scénáristů 30 případů Majora Zemana a na svém kontě má neuvěřitelných 28 vydaných knížek a více jak 32 historických filmů. Nejznámější z jeho filmů jsou například TV filmy Noc rozhodnutí o prezidentu Háchovi, kde hlavní roli ztvárnil Rudolf Hrušínský st. a film Generál Eliáš.


Jak sám říká: „Oči jsou můj pracovní nástroj, a když mi paní doktorka sdělila, že mám šedý zákal ani vteřinu jsem nad operací neváhal. Moje žena byla již dříve operována v Očním centru Praha a tak jsem ihned věděl, kam na operaci zajít.
Prostředí Očního centra Praha je opravdu krásné a příjemný a milý přístup jak sestřiček, tak lékařů se jen tak nevidí. Operace proběhla v pořádku a samotná operace na sále trvala jen 15 min. Všem, kteří nad operací váhají, musím říci, že se opravdu není čeho bát.
Oční centrum Praha mohu jen doporučit“.