icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

Tomki Němec
fotograf (16.03.2015)

"Kromě toho, že jsem si odnesl brýle na čtení, jsem odcházel i s pocitem, že jsem potkal člověka, který má rád svoji práci i po mnoha letech praxe a dokáže naprosto přirozeně vysvětlit problémy spojené se zrakem a pomoci mi."

Tomki Němec je český fotograf, který byl v letech 1989 – 1992 a 1997 – 2003 osobním fotografem prezidenta Václava Havla.

V roce 1991 pořídil fotografii prezidenta Václava Havla, který byl v Portugalsku překvapen mořskou vlnou a tato fotografie byla zařazena do putovní výstavy World Press Photo. V roce 1994 byl oceněn 3. místem v této samé putovní výstavě v kategorii Daily life – Kuba - Černý trh v Havaně.

Jeho fotografie jsou publikovány v domácích i zahraničních periodikách - např. Respekt, Reflex, Mladý svět, Libération, Le Monde, Paris Match, Stern, Der Spiegel, Das Magazin, DU, Geo, Die Zeit, Focus, Esquire, New York Times Magazines, Los Angeles Times Magazine, News, atd. Spolupracoval s prestižními agenturami Anzenberger (Vídeň) a VU’(Paříž).

V roce 2001 vydal knihu fotografií Václav Havel - Photographs. Vydavatelství TORST vydalo v roce 2008 knihu v jedinečné edici Fototorst - Tomki Němec.

Od roku 2009 pracuje na volném cyklu - tématu - Karel Scwarzenberg, kterého doprovázel jako fotograf při jeho cestách do zahraničí a fotografoval jeho prezidentskou kampaň.

Pan Tomki Němec navštívil Oční centrum Praha kvůli komplexnímu očnímu vyšetření. 
„Při focení portrétů jsem se seznámil s panem doktorem Michalem Janekem, kterého jsem před několika lety fotografoval coby poslance parlamentu ČR. Jsem zvyklý si s fotografovanými /klienty/ povídat ještě před samotným focením o jejich práci, životě apod., Pamatuji si, jak jsem byl velmi překvapený, když jsem poslouchal, kolik operací pan doktor Janek za život vykonal a jak zaníceně o své práci hovořil.

Věk se moc “okecat” nedá. Již delší dobu pozoruji u sebe zhoršení zraku, proto jsem při vzpomínce na náš rozhovor navštívil pana doktora. Při pečlivé kontrole “mých čoček” a informacích, které mi pan doktor v průběhu vyšetření poskytoval, jsem si opětně vzpomněl na jeho zanícené vyprávění před lety. Kromě toho, že jsem si odnesl brýle na čtení, jsem odcházel i s pocitem, že jsem potkal člověka, který má rád svoji práci i po mnoha letech praxe a dokáže naprosto přirozeně vysvětlit problémy spojené se zrakem a pomoci mi.“

Zobrazit dle vady

Zobrazit dle zákroku

Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.