icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

Jan Bartoš
akademický sochař (30.10.2015)

"Jako v jasném světě "

 

I významné osobnosti podstupují u nás v Očním centru Praha operace šedého zákalu. Jedním z nich je i významný český umělec, akademický sochař Jan Bartoš.

 

Mnozí Pražané budou jistě znát jeho sousoší Kosmonauti u stanice metra Háje. Mezi významné sochy, které vytvořil v posledních letech pak patří busta Milady Horákové na nám. Hrdinů v Praze na Pankráci nebo busta Emila Pollerta ve Špálově ulici na Praze 6. V roce 2013 se Jan Bartoš zúčastnil soutěže na vytvoření portrétu Václava Havla a umístil se mezi čtyřmi nejlepšími návrhy, které vybrala odborná porota.

 

V průběhu října 2015 podstoupil Jan Bartoš u nás na klinice operaci šedého zákalu na obou očích. Operoval ho náš pan primář MUDr. Radan Zugar. Při operaci pan Bartoš zvolil prémiovou nitrooční čočku Tetraflex HD, která umožňuje dobré vidění na blízko i na střední vzdálenost. Na vývoji této nitrooční čočky jsme se podíleli a v současné době ji měsíčně volí 15% našich pacientů.

 

Nyní po operaci se pan Bartoš cítí dobře a říká, že si opravdu připadá jako v jasném světě. Oční centrum Praha by doporučil všem, kteří potřebují vyšetření zraku nebo stejně jako on operaci šedého zákalu.

 

Moc mu děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v jeho další umělecké tvorbě!

Zobrazit dle vady

Zobrazit dle zákroku

Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.