PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Jan Bartoš
akademický sochař

"Jako v jasném světě "

 

I významné osobnosti podstupují u nás v Očním centru Praha operace šedého zákalu. Jedním z nich je i významný český umělec, akademický sochař Jan Bartoš.

 

Mnozí Pražané budou jistě znát jeho sousoší Kosmonauti u stanice metra Háje. Mezi významné sochy, které vytvořil v posledních letech pak patří busta Milady Horákové na nám. Hrdinů v Praze na Pankráci nebo busta Emila Pollerta ve Špálově ulici na Praze 6. V roce 2013 se Jan Bartoš zúčastnil soutěže na vytvoření portrétu Václava Havla a umístil se mezi čtyřmi nejlepšími návrhy, které vybrala odborná porota.

 

V průběhu října 2015 podstoupil Jan Bartoš u nás na klinice operaci šedého zákalu na obou očích. Operoval ho náš pan primář MUDr. Radan Zugar. Při operaci pan Bartoš zvolil prémiovou nitrooční čočku Tetraflex HD, která umožňuje dobré vidění na blízko i na střední vzdálenost. Na vývoji této nitrooční čočky jsme se podíleli a v současné době ji měsíčně volí 15% našich pacientů.

 

Nyní po operaci se pan Bartoš cítí dobře a říká, že si opravdu připadá jako v jasném světě. Oční centrum Praha by doporučil všem, kteří potřebují vyšetření zraku nebo stejně jako on operaci šedého zákalu.

 

Moc mu děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v jeho další umělecké tvorbě!