PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

NOVĚ v OCP: Biologická léčba sítnice (nitrooční injekce)

28.11.2019
NOVĚ v OCP: Biologická léčba sítnice (nitrooční injekce)

Stali jsme se specializovaným (tzv. centrovým) pracovištěm v Praze a středočeském kraji, které může poskytovat biologickou léčbu sítnice pomocí tzv. anti-VEGF látek.

Rozšiřujeme tak péči pro naše pacienty a nabízíme moderní možnost léčby vážných onemocnění sítnice, která mohou vést až ke ztrátě zraku. Biologická léčba je cílená, maximálně efektivní a její včasná aplikace může zastavit či významně zpomalit postup onemocnění.

"Moderní biologická léčba se v oftalmologii důrazně prosazuje v posledních několika letech a používá se především při léčbě onemocnění sítnice. Pomocí účinných látek biologického původu jsme tak dnes schopni léčit onemocnění sítnice jako je věkem podmíněná makulární degenerace, edémy sítnice nebo diabetickou retinopatii, která je častým onemocněním diabetiků. Biologická léčba je velmi nákladná a v celé České republice je pouze přibližně 30 pracovišť, ve kterých je tato léčba hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Jsem moc rád, že OCP patří mezi tato prestižní pracoviště a pacientům tak můžeme nabídnout tuto nejmodernější léčbu přímo u nás. Ročně naši lékaři provedou stovky aplikací nitroočních injekcí a můžeme konstatovat, že biologická léčba je ve většině případů efektivní." říká Adam Janek, ředitel Očního centra Praha

Biologická léčba sítnice spočívá v aplikaci nitroočních injekcí s anti-VEGF preparátem do sklivce, který brání otokům a krvácení sítnice a zároveň potlačuje růst nových cév. Tyto léky jsou velmi nákladné a zdravotní pojišťovny je hradí na základě splnění přesně daných kritérií pro tato onemocnění.

Na poskytování biologické léčby anti-VEGF preparátem máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami kromě VZP, se kterou intenzivně jednáme o uzavření smlouvy.

Více o biologické léčbě ZDE.