PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Nové unikátní operace glaukomu

18.06.2021
Nové unikátní operace glaukomu

Tento týden chirurgové Očního centra Praha implantovali titanové mikro stenty pacientům se zeleným zákalem. Jedná se o zcela novou metodu léčby glaukomu a Oční centrum Praha se stalo prvním privátním centrem v České republice, kde se tato operace provedla.

 

Mikroimplantát s obrovským účinkem

Zelený zákal neboli glaukom vzniká nejčastěji v důsledku zvýšeného nitroočního tlaku. Ten je způsoben narušením a blokací přirozeného odtoku tekutin skrz drenážní systém oka.

Nová metoda pomocí dvou unikátních titanových mikroimplantátů, tzv. stentů “iStent inject® W” pomáhá pacientům obnovit přirozený odtok tekutin z oka a řídit tak jejich nitrooční tlak. V rámci operace chirurg zavede pacientovi do oka vždy dva stenty, které vytvářejí mikro bypass v oblasti, kde je odtoku nitrooční tekutiny z oka kladen největší odpor. Operace je prováděna ambulantně v místním znecitlivění. Po zavedení pacient stenty nevidí ani je necítí. Díky obnově normálního nitroočního tlaku je pacientům po operaci možné snížit či zcela vyloučit léky na glaukom.

Operace glaukomu touto novou metodou byla v Očním centrum Praha provedena prvním dvěma pacientům. První operaci provedl pan docent Jiří Pašta a druhou operaci paní doktorka Andrea Janeková. Oba mirkochirurgické zákroky proběhly v naprostém pořádku a pacienti se po operaci cítili skvěle.

“Jsem velice hrdý, že naše oční klinika měla příležitost stát se prvním soukromým centrem, které mohlo tuto novou metodu léčby glaukomu uvést do praxe a nabídnout ji prvním pacientům.” říká ředitel Očního centra Praha Mgr. Adam Janek, MHA, MBA a dodává: “Naším cílem je neustále přinášet svým pacientům nové metody a technologie léčby. Tato nová unikátní léčba glaukomu je právě jednou z těchto novinek a věřím, že přinese šanci na kvalitnější život pro pacienty se zeleným zákalem.” 

OCP istent operace glaukomu