PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Oční centrum Praha se stěhuje a rozšiřuje dostupnost zdravotní péče

27.03.2023
Oční centrum Praha se stěhuje a rozšiřuje dostupnost zdravotní péče

Oční centrum Praha bude v dubnu měnit své působiště. Zůstává v pražských Holešovicích, ale stěhuje se do nových prostor budovy objektu Port7, který postavila Skanska na Nádraží Holešovice. Nové prostory OCP nabídnou pacientům skvělou dopravní dostupnost, krásné moderní prostředí i rozšíření dostupnosti zdravotní péče.

Oční centrum Praha, klinika s více než dvacetiletou tradicí, se stala prvním nájemcem v projektu Port7, který postavila Skanska u Vltavy vedle Trojského mostu za vlakovým nádražím Praha-Holešovice. 

OCP Port7 Nádraží Holešovice

OCP bude sídlit v přízemí budovy “Edinburgh”, kde využije téměř 2000 m2. V nových prostorech budou pro pacienty k dispozici příjemné prostorné čekárny, moderně vybavené vyšetřovny, celkem 12 odborných očních ambulancí a čtyři hi-tech operační sály. Nově pacienti budou moci využívat i služeb lékárny a optiky.  

„Potřeba moderních prostorů šitých na míru, vynikající dostupnost pro pacienty, strategie neustálého růstu společnosti a rozšiřování zdravotních služeb – to vše se stalo impulsem pro relokaci naší kliniky. Projekt Port7 splňuje v tomto ohledu všechny naše požadavky,” vysvětluje důvody stěhování Adam Janek, CEO Očního centra Praha.

Pro porovnání ve stávajících prostorech v budově Lighthouse Tower vedle Libeňského mostu využívá OCP plochu o rozloze 450 m2, na které je 5 odborných očních ambulancí, jeden operační a 1 zákrokový sál.  

Vytvořit kliniku doslova na míru znamenalo celkovou investici přibližně výši 100 milionů korun.

Naší strategií je neustále investovat do kvality a nabízet našim pacientům vždy ty nejmodernější technologie, přístrojové vybavení a metody léčby. Věříme, že díky poskytování té nejlepší a nejkvalitnější péče se nám tato investice vrátí,” uvádí Adam Janek.

 

Komfort pro pacienty

Přestěhováním kliniky do nových prostor nabídne Oční centrum Praha svým pacientům větší pohodlí, a to z hlediska dopravní dostupnosti, komplexnosti poskytovaných služeb i prostředí, ve kterém je pacientům poskytována zdravotní péče.

Svojí polohou a bezkonkurenční dopravní dostupností bude zajištěn komfort pro pacienty i zaměstnance. Naleznete zde opravdu vše – bezbariérový podchod přímo z metra Nádraží Holešovice, vlakové nádraží pro příměstské i dálkové vlaky, více než deset tramvajových a autobusových linek, rychlé napojení na pražskou magistrálu, městský okruh a dálnice při cestě autem a v neposlední řadě i revitalizovanou cyklostezku. Jako bonus zde bude i dok pro malé lodě. To vše je kombinace, která v Praze nemá obdoby. Celý projekt Port7 je nadčasovým, reprezentativním a inovativním objektem, ve kterém se budou cítit skvěle a bezpečně nejen čeští pacienti, ale rovněž naše zahraniční klientela,” vyjmenovává výhody nového sídla Adam Janek.

OCP Port7 Nádraží Holešovice

 

Rozšíření dostupnosti péče a nabídky služeb

Nové mnohonásobně větší prostory umožní velké navýšení kapacity kliniky i rozšíření dostupnosti zdravotní péče pro pacienty. Díky tomu se zkrátí objednací doby pro pacienty na minimum a zároveň bude možnost poskytovat oční péči více pacientům. 

V nových, na míru postavených prostorech vznikne několik hi-tech operačních sálů, na dvě desítky vyšetřoven a odborných ambulancí, nebude chybět lékárna, optika a rovněž plánujeme přesah do dalších odborností,” popisuje Adam Janek

Pacienti na jednom místě získají kompletní oční péči. Od diagnostiky, přes laserové zákroky, biologickou léčbu až po oční mikrochirurgii. Nově navíc budou moci využívat i služby lékárny a veškeré léčivé přípravky si tak pacient zakoupí přímo v místě kliniky. Pro pacienty bude také k dispozici oční optika, aby si ihned po vyšetření mohli objednat brýle či zakoupit již jen sluneční brýle, pokud se v OCP zcela zbaví dioptrií.

 

Velký milník pro OCP

Přestěhování OCP do nových prostor v budově Port7 je jedním z největších milníků historie kliniky.

"Oční centrum Praha bylo založeno před více jak dvaceti lety jako jedno z prvních zdravotnických zařízení specializující se na operace šedého zákalu v ČR. Nabídka oční péče a poskytovaných zdravotních služeb se od té doby neuvěřitelně rozrostla a celá klinika se za uplynulých 23 let velmi změnila a posunula dál. Věřím, že přestěhování do Portu7 a rozšíření dostupnosti zdravotní péče posune OCP zase o obrovský kus dále,” říká Adam Janek.

 

Port7 jako nové centrum pražských Holešovic

Projekt Port7 promění bývalou továrnu na betonové prefabrikované panely u Trojského mostu v novém centru pražských Holešovic. Podle architektonického návrhu studia DAM.architekti zde vyrůstají tři administrativní budovy, které po svém dokončení ve druhém čtvrtletí roku 2023 nabídnou celkem 35 642 m2 prvotřídních kancelářských a maloobchodních ploch. Součástí projektu bude velký veřejný prostor. Parkově upravená zeleň s promenádou podél řeky bude sloužit k odpočinku, k procházkám a setkávání s přáteli. Novou holešovickou náplavku s cyklostezkou, hřištěm a přístavištěm pro malé lodě ocení milovníci nejrůznějších sportů.

OCP bylo prvním smluvním nájemcem budovy Port7. Skanska pro tento projekt využije svůj systém Connected by Skanska, který nájemcům, návštěvníkům a správcům zjednodušuje denní užívání budovy. Tato unikátní platforma spojuje nejen chytré technologie, ale především lidi a jejich pracovní prostředí. 

Software zahrnuje mobilní aplikaci pro běžné uživatele (zaměstnance firem, které budou v Port7 sídlit) a webový portál pro nájemce a správu budovy. Pomocí Connected by Skanska bude možné bezkontaktně zaparkovat, vstoupit do budovy a kanceláře či objednávat služby virtuální recepce. Vstupní systém bude umožňovat nahrání zaměstnanecké karty do Apple Wallet.