PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Mgr. Adam JANEK, MHA, MBA, LL.M.
Ředitel společnosti, člen představenstva

Mgr. Adam JANEK, MHA, MBA, LL.M.

Mgr. Adam Janek, MHA, MBA, LL.M., je absolventem Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, dále vystudoval exekutivní program MHA (Master of HealthCare Administration) orientovaný na management ve zdravotnictví na Advance Healthcare Management Institute v Praze a program MBA (Master of Business Administration) se zaměřením na podnikovou ekonomiku a marketing na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. V roce 2022 úspěšně zakončil mezinárodně uznávané studium LL.M. ve specializaci Zdravotnické právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Je členem České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH), členem ekonomické komise ČSRKCH, členem České vitreoretinální společnosti, členem Sdružení ambulantních specialistů a členem Sekce zdravotnictví a sociálních služeb Hospodářské komory ČR. Zastává rovněž pozici místopředsedy představenstva Sdružení ambulantních poskytovatelů oční chirurgie SAPOCH, kdy byl jedním z iniciátorů vzniku tohoto sdružení, které v současnosti zastupuje přes 90 % českého trhu ambulantních poskytovatelů oční chirurgie.

V Očním centru Praha působí od května roku 2011. Nejdříve zde pracoval jako obchodní zástupce a 1.4.2012 byl jmenován do funkce ředitele společnosti, v roce 2018 byl zvolen do funkce člena představenstva společnosti. V letech 2016-2023 byl zároveň ředitelem a jednatelem Očného centra Sokolík na Slovensku. Od října 2021 je jednatelem mikrosítě očních ambulancí MediPort a centra asistované reprodukce FertilityPort Prague. Od dubna 2023 je rovněž jednatelem Lékárny PORT7, která je integrální částí Očního centra Praha.

V roce 2018 absolvoval dvoutýdenní stáž na renomovaných očních klinikách v USA na Floridě, krátkodobou stáž na významné soukromé oční klinice absolvoval rovněž v Londýně. Každoročně se účastní evropských a amerických odborných oftalmologických kongresů zaměřených na zdravotnický management, efektivitu zdravotní péče a inovace.

Mluví rusky a anglicky. Zajímá se o zdravotnictví, ekonomii, školství, historii a sport. Žije v Praze s manželkou Andreou a dcerami Amy a Andy. Zastává životní motto: "Všechno jde, pokud máš vůli a chuť jít za svým cílem!"