PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Slavíme 1 rok v novém!

11.04.2024
Slavíme 1 rok v novém!
Už je to rok, kdy se celé OCP přestěhovalo do nových úžasných prostor v budově Port7! Nové prostory pacientům nabízejí skvělou dopravní dostupnost, krásné moderní prostředí i rozšíření dostupnosti zdravotní péče.
 
V rámci oslav si kolektiv OCP zaslouženě pochutnal na výborném dortu, který rozkrojil pan ředitel Adam Janek společně s našimi vedoucími lékařkami Andreou Janekovou a Lucií Frantlovou a vedoucí sestrou Janou Barchánkovou.
 
OCP 1 rok v novém
 
Celému týmu OCP děkujeme za to, jak bezproblémově a s plným nasazením celý rok v nových prostorách funguje! Moc děkujeme i našim pacientům, za jejich důvěru i slova chvály - jak na naší péči, tak i na nové prostory!
 

Rozhovor s Adamem Janekem 

 
Co všechno se stěhováním do nových prostor změnilo?
 
Nové prostory jsou bezmála pětkrát větší než původní. Dnes máme na téměř dvou tisících metrech čtverečních prostorné čekárny, nejmodernějšími přístroji vybavené vyšetřovny, 12 odborných očních ambulancí a 4 high-tech operační sály. Máme vlastní lékárnu a optiku. Rozšířili jsme náš kolektiv o 9 plných úvazků, náš tým čítá 52 členů, přičemž z toho je 14 kmenových lékařek a lékařů. Tým je mladý, velmi profesionální, a hlavně se umí chovat k pacientovi jako k partnerovi. Navíc je kompaktní a stabilní, to není úplně obvyklé.
 
Před stěhováním jste očekával, že by nová klinika mohla umožnit zvýšení počtu klientů i operací o celou jednu třetinu. Povedlo se to?
 
Skutečnost předčila naše očekávání, celkovou kapacitu vyšetření i všech typů operací se podařilo navýšit minimálně o třetinu. Už dnes mohu říct, že ročně realizujeme přes 10 tisíc všech nitroočních výkonů, z nichž více než polovinu tvoří operace šedého zákalu a výměny čočky, dále nitrooční aplikace biologické léčby. Nemalé procento dělají i operace sítnice a sklivce, mikroinvazivní operace zeleného zákalu a laserové refrakční operace. Máme 20 tisíc unikátních pojištěnců a přicházejí stále noví. Tedy náš plán vybudovat jednu z největších ryze českých moderních očních klinik jsme splnili do puntíku. Jsem rád, že tomu tak je, i proto, že jsem nezklamal důvěru našich akcionářů. Od začátku mi věřili a dali mi volnou ruku a já si toho moc vážím.
 
Nové klinice se tedy daří. Na co dalšího se do budoucna budete chtít zaměřit?
 
Jako prioritu vidím zvýšení dostupnosti péče. Proto už tři roky budujeme síť očních ambulancí s názvem Mediport. Ta poskytuje primární oftalmologickou péči ve standardu, na jaký jsme v OCP zvyklí. V našich nyní sedmi perfektně fungujících pražských a středočeských ambulancích naleznete odborné oční lékaře, příjemné prostředí a moderní přístrojové vybavení. Veškerá návazná specializovaná vyšetření a chirurgické zákroky včetně biologické léčby provádíme na naší klinice. Vím, že v tomto je budoucnost, protože na primární péči se obecně zapomíná a lidé nebudou mít nakonec kam jít. Do budoucna je mým cílem rozšířit na deset perfektně fungujících pracovišť primární oftalmologické péče.
 

Podívejte se, jak to u nás vypadá >>