PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci

Operace šedého zákalu
03.11.2014

Když paní Marii diagnostikovali šedý zákal, odcházela od svého očního lékaře s myšlenkou, že ji nemine operace. Vypravili jsme se s ní do Očního centra Praha (OCP), kde byl domluven zákrok, který vyřeší její problém a navíc ji zbaví nutnosti nosit brýle.

OPERACE ŠEDÉHO ZÁKALU

První kroky paní Marie, která se jako aktivní důchodkyně těší, že se její zrak opět zlepší, vedou v Očním centru Praha na vyšetření ke stanovení počtu dioptrií, nitroočního tlaku a dalších hodnot. Zjištěné výsledky slouží pro výběr vhodné nitrooční čočky. Po těchto měřeních se pacientky ujímá primář MUDr. Radan Zugar, u kterého vyšetření pokračuje.
Nejprve si s ním pacientka povídá o svých problémech a především o tom, že zbavit se brýlí je pro ni příjemně očekávanou změnou. Pan primář pacientce zkontroluje vidění na blízko a do dálky a následně provede další potřebná vyšetření.
Poté paní Marie odchází do čekárny, kde jí sestřička nakape do očí speciální kapky určené k rozšíření zorniček. Zhruba po půl hodině jde pacientka opět k panu primáři. Ten jí nejprve vyšetří sítnici na tzv. štěrbinové lampě, vysvětlí, jak bude zákrok probíhat, a nakonec doporučí paní Marii jako nejvhodnější řešení multifokální nitrooční čočku SBL-3 amerického výrobce Lenstec, na jejímž vývoji se Oční centrum Praha významně podílelo.
Po vyšetření odchází paní Marie na recepci, kde je dle jejích časových možností stanoven termín operací. Za 14 dní ji čeká zákrok na prvním oku a týden poté bude následovat operace druhého oka. Obdrží ještě informace o nutných předoperačních vyšetřeních a přibližně po hodině a půl odchází domů.

Den D

Za 14 dní je paní Marie opět v OCP. Po příchodu na recepci je usazena do klidné části kliniky, kde se připravuje k operaci. Pravidelně k ní dochází sestřička a kape jí do oka potřebné kapky. Po hodině je pacientka připravena k operaci. Po převlečení do sálového oblečení odvádí sestřička pacientku na sál. Operaci vede pan primář, který odstraní zakalenou lidskou čočku a nahradí ji čočkou umělou. Po 15 minutách odchází paní Marie z operačního sálu. Převlečená a upravená odpočívá na křesílku a čeká, než pro ni přijede její dcera, aby jí odvezla domů. Pacientce je doporučen klidový režim.
Druhý den je paní Marie v OCP na pooperační kontrole. Opět jde se sestřičkou na měření a poté na kontrolu ke svému operatérovi. Z operace je nadšena. Podle jejích slov vše proběhlo hladce a všichni v Očním centru Praha k ní byli velice milí a příjemní. Už teď se těší, až za týden půjde na operaci s druhým okem.

Slovo klientky

V rozhodování o tom, kterou kliniku si mám k operaci vybrat, mi pomohla spousta kladných referencí na OCP. Cítila jsem se zde opravdu dobře. Recepční, sestřičky i lékaři se ke mně chovali velice hezky, byli příjemní a operace proběhla k mé naprosté spokojenosti. Vidím jak ve dvaceti. 

moje-zdravi-listopad-2014.pdf

Zobrazit dle zdroje

Zobrazit dle tématu

Zobrazit dle osobnosti