PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Ing. František Zugar
otec primáře OCP

"Nervozita na operačním sále ze mne téměř ihned odpadla"

 

Tento týden podstoupil u nás na klinice operaci šedého zákalu tatínek pana primáře - pan Ing. František Zugar, kterému bude v letošním roce 71 let.

Připojil se tak mezi další příbuzné a známé našich zaměstnanců, kteří nám projevili maximální důvěru a svěřili se do naší péče.

Odstranění šedého zákalu panu Zugarovi staršímu provedl přímo jeho syn - náš skvělý operatér a primář Očního centra Praha MUDr. Radan Zugar.

Pro pana Františka Zugara to prý byla velká výhoda a o své operaci říká: “Ačkoliv jsem měl zpočátku z operace jako takové trochu obavy, tím, že jsem věděl, do kterých rukou se svěřuji, tak ze mne nervozita na operačním sále téměř ihned odpadla”. Po operaci se prý cítil velmi dobře a aby svému synovi poděkoval, pozval ho ihned po operaci na oběd. Největší zážitek ale prý na pana Zugara staršího čekal druhý den, kdy mu sundali obvaz a podíval se na svět “novýma očima” - říká, že nyní vidí jak zamlada.

Pan primář Zugar doporučil svému otci implantovat při operaci šedého zákalu multifokální nitrooční čočku SBL-3 Dual Optic. Na vývoji této čočky jsme se podíleli s americkým výrobcem Lentec a její výhodou je, že oproti čočkám jiných výrobců, má tato čočka unikátní stupňování po 0,25 dioptriích a umožňuje tak pacientovi přesnější a kvalitnější vidění. Pan Zugar starší tak nyní bude opravdu vidět “jak zamlada”, neboť již nebude potřebovat brýle na čtení ani na dálku.

A jak se při operaci cítil pan primář Zugar, který operaci prováděl? “Snažil jsem se k operaci svého otce přistupovat tak, jakoby to byl běžný pacient. Díky tomu jsem si nepřipouštěl žádnou nervozitu” říká s úsměvem pan primář a dodává: “Jsem velmi rád, že jsem tu operaci mohl provést a dopřát tak svému tátovi nový zrak”.

 

 OCP primář Zugar operoval otce

V OCP se snažíme odvádět jen tu nejlepší práci a přistupovat ke všem našim pacientům se stoprocentním nasazením. Zkrátka věříme tomu, co děláme!