PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Nová generace biologické léčby v OCP

13.11.2020
Nová generace biologické léčby v OCP

V posledních několika letech se v oftalmologii důrazně prosazuje moderní biologická léčba, která spočívá v aplikaci nitroočních injekcí s anti-VEGF preparátem do sklivce. Novinkou v biologické léčbě je lék nové generace, jehož aplikaci prvním pacientů zahájilo Oční centrum Praha v září tohoto roku. A po prvních kontrolách po aplikaci již známe první výsledky.

Pomocí účinných látek biologického původu jsme dnes schopni léčit onemocnění sítnice jako je vlhká forma věkem podmíněné makulární degenerace, edémy sítnice nebo diabetickou retinopatii. Výhodou této léčby je, že maximálně efektivní, cílená a její včasná aplikace může zastavit či významně zpomalit postup onemocnění.

Poslední novinkou v oblasti biologické léčby je nový léčivý přípravek, který poskytuje možnost rychlejšího nástupu účinku. Zároveň účinná látka působí déle a pacienti tak podstupují léčbu v delších intervalech. Na aplikaci tak chodí místo v měsíčních intervalech až po 3 měsících.

V Očním centrum Praha se neustále snažíme investovat do nejrůznějších inovací a poskytovat nejmodernější léčbu. Proto jsme velice rádi, že se nám podařilo zajistit nejnovější biologickou léčbu i pro naše pacienty. Od září provedla MUDr. Dana Černohubá, která vede naše sítnicové centrum, již desítky aplikací nového léku. 

“Významná většina pacientů se již po prvních dávkách léku shoduje na výrazném zlepšení vidění. Toto potvrzují i naše nálezy při kontrole, kdy po první aplikaci léku dochází ke zlepšení nálezu na sítnici.” uvádí k prvním výsledkům paní doktorka Dana Černohubá a dodává: “Jako významný benefit léčby nové generace všichni pacienti shodně uvádějí delší časový rozestup kontrol a případných dalších aplikací léčby.” 

 

A jaká je zkušenost s novou léčbou přímo u pacientů?
„Již po prvních dávkách mizí křivení obrazu. Jsem velice rád, že jsem tuto léčbu mohl podstoupit a opět se mohu na svět dívat o něco lépe. Moc paní doktorce Černohubé děkuji.” říká náš spokojený pacient pan Jan pro léčbě novým přípravkem.

Oční centrum Praha je jedním z mála nestátních očních klinik v Praze a Středočeském kraji, které mohou pacientům poskytovat biologickou léčbu sítnice pomocí nitroočních injekcí, která je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Hrazenou biologickou léčbu donedávna mohly poskytovat jen fakultní nemocnice. V letošním roce se blížíme tisíci provedených aplikací nitroočních injekcí.