PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Podcast: Moci bez nemoci s MUDr. Danou Fillovou

12.04.2023
Podcast: Moci bez nemoci s MUDr. Danou Fillovou

Naše paní doktorka Dana Fillová byla hostem podcastu "Moci bez nemoci" v Českém rozhlasu Dvojka. V rozhovoru se Šárkou Volemanovou radila ohledně diabetické retionapatie. Spolu s paní doktorkou Fillovou byla hostem i její pacientka Petra, kterou tato diagnóza postihla.

Moci bez nemoci na téma:

Diabetická retinopatie - prevence, které se příliš nevěnujeme, a včasná léčba nás mohou vysvobodit z oslepnutí.

V rozhovoru paní doktorka Fillová popisuje, co to diabetická retinopatie je, jaké jsou její příznaky i proč je důležitá prevence u všech diabetiků, zvláště pak u diabetiků I. typu. Vysvětluje, jaká vyšetření pacient postupuje i jaké jsou možnosti léčby u pacientů s diabetickou retinopatií.

Paní Petra pak popisuje svou zkušenost s tímto onemocněním - jak se její vidění měnilo v průběhu let i jak probíhala a dále probíhá její léčba. Zároveň zde hovoří i tatínek paní Petry.

Celý podcast si můžete pustit zde u nás na webu:

 

Foto z natáčení podcastu:

OCP MUDr. Fillova podcast Moci bez nemoci

___________________________

Podcast "Moci bez nemoci": O zdravotních diagnózách a nových metodách léčby se Šárkou Volemanovou.

Špičkoví lékaři a vědci, nové lékařské postupy, léky i klinické studie. A skutečné příběhy pacientů. Naděje na život pro všechny, kteří to potřebují, i jejich blízké. Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas v rozšířené podcastové verzi.