PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Podcast: Moci bez nemoci s MUDr. Danou Fillovou

25.10.2023
Podcast: Moci bez nemoci s MUDr. Danou Fillovou

Naše paní doktorka Dana Fillová byla hostem podcastu "Moci bez nemoci" v Českém rozhlasu Dvojka. V rozhovoru se Šárkou Volemanovou radila ohledně věkem podmíněné makulární degeneraci a její nejnovější biologické léčbě. Spolu s paní doktorkou Fillovou byla hostem i její pacientka Soňa, kterou tato diagnóza postihla.

Moci bez nemoci na téma:

Makulární degenerace. Závažné onemocnění sítnice lze řešit biologickou léčbou

V rozhovoru paní doktorka Fillová popisuje, co to makulární degenerace je, jaké formy tohoto onemocnění existují, jak se léčí i jaké jsou příznaky. Dále se v rozhovoru věnuje i nejnovější biologické léčbě, kterou se toto onemocnění léčí. Vysvětluje, že oproti doposud používaným přípravkům biologické léčby, je nový preparát skutečně unikátní, neboť poskytuje duální efekt a výsledek léčby je stabilní.

Paní Soňa pak popisuje svou zkušenost s tímto onemocněním - jak vnímala první příznaky a jaká vyšetření musela podstoupit než se na onemocnění přišlo i jak u ní probíhá léčba nový preparátem a jak je na tom s viděním nyní. Zároveň zde telefonicky hovoří i neteř paní Soni.

Celý podcast si můžete pustit zde u nás na webu:

___________________________

Podcast "Moci bez nemoci": O zdravotních diagnózách a nových metodách léčby se Šárkou Volemanovou.

Špičkoví lékaři a vědci, nové lékařské postupy, léky i klinické studie. A skutečné příběhy pacientů. Naděje na život pro všechny, kteří to potřebují, i jejich blízké. Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas v rozšířené podcastové verzi.