PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

MUDr. Andrea JANEKOVÁ, FEBO
Vedoucí lékař centra kataraktové a refrakční chirurgie / Zástupce primáře 

MUDr. Andrea JANEKOVÁ, FEBO

MUDr. Andrea Janeková, FEBO vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2012 absolvovala několikaměsíční stáž na Očním oddělení Univerzitní nemocnice Arnau, Llerida, ve Španělsku (University Hospital Arnau de Vilanova). Absolvovala odborné kurzy v Chicagu (AAO Chicago 2016) a ve Vídni (Vienna phacoemulsification one week wetlab course 2017), dále v Lisabonu a Barceloně. V květnu 2019 v Paříži úspěšně složila mezinárodní evropskou zkoušku z oftalmologie a obdržela prestižní titul FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology).

Od listopadu 2012 působí jako odborná oční lékařka v Očním centru Praha. Od roku 2023 působí jako Vedoucí lékař centra kataraktové a refrakční chirurgie a zároveň zastává pozici Zástupce primáře. V květnu 2023 byla zvolena do výboru České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH).

S paní doktorkou Andreou Janekovou se v současné době můžete setkat převážně na operačním sále, kde ročně provede přes 2000 nitroočních operací. Specializuje se na chirurgii šedého zákalu, refrakční chirurgii a chirurgii sítnice a sklivce. V poslední době se rovněž věnuje operacím zeleného zákalu. Spoluzodpovídá za vzdělávání odborných lékařů na našem pracovišti. Ve své výzkumné činnosti se zabývá vývojem nitroočních implantátů.

Každoročně se účastní odborných oftalmologických kongresů, výsledky naší práce pravidelně prezentuje v České republice i na renomovaných mezinárodních kongresech ESCRS (European Society of Cataract & Refractive Surgery) a SOE (European Society of Ophthalmology). V posledních letech přednášela v Barceloně (SOE 2017), v Lisabonu (ESCRS 2017), ve Vídni (ESCRS 2018), v Nice (SOE 2019), v Paříži (ESCRS 2019) a v Miláně (ESCRS 2022). 

Je členem České oftalmologické společnosti (ČOS), České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie (ČSRKCH) a Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ESCRS). Působí jako lektor pro výuku mikrochirurgie oka v rakouské společnosti MTS - wetlab company.  

Ve volném čase paní doktorka Andrea Janeková ráda cestuje a věnuje se rodině. Ze sportu jí baví jízda na snowboardu, běh a jízda na kole. Mluví plynule španělsky a anglicky.