icocs icoru icoen
Jaká operace je pro mě vhodná? Ceník ambulantních vyšetření a zákroků Kolik ušetřím za brýle? Objednat na konzultaci
'

Manželé Julie a Miloslav Jenšíkovi 
Společně podstoupili operaci šedého zákalu (16.06.2016)

"S novým viděním světa kolem sebe jako bychom o řadu let omládli. Cítíme se skvěle! "

 

Manželé Julie a Miloslav Jenšíkovi jsou spolu už 57 let a společně i podstoupili u nás na klinice operaci šedého zákalu! Vše tak mohli prožívat společně, vzájemně se podporovat i si užít skvělý pocit z dokonalého vidění po operaci.

Oční centrum Praha si vybrali na doporučení svého syna a snachy, kteří jsou našimi spokojenými pacienty. Pro své rodiče chtěli to nejlepší a proto jim naši kliniku vřele doporučili a zařídili vstupní vyšetření.

Vstupní vyšetření provedla manželům Jenšíkovým paní doktorka Andrea Janeková, která jim navrhla, že by mohli operaci podstoupit společně ve stejný den. A jak pan Jenšík nyní říká, byla to moudrá rada a šťastné rozhodnutí. Jejich dlouholetý vztah, který je šťastný a pevný, prý jako kdyby všechny ty sdílené pocity z operace i mocně polepšeného vidění světa ještě o cosi posílily.

Operaci obou očí manželům Jenšíkovým provedl pan docent Pašta. Dle slov manželů Jenšíkových s nimi pan docent Pašta na sále přátelsky komunikoval a pohodovou atmosféru ještě vystupňovalo, když si prý začal při práci prozpěvovat. Z operačního sálu oba odcházeli v nejlepší pohodě a s úsměvem. 

Ještě lepší pocit ale zažívali druhý den po operaci, když mohli odložit náplast a okamžitě zjistili, že operovaným okem vidí svět daleko ostřeji a barevněji než předtím. Jak říká pan Jenšík: “To byl prostě pocit k nezaplacení!”. Při operaci šedého zákalu se manželé Jenšíkovi i ve svém věku (77 a 80 let) rozhodli, že na nic není nikdy pozdě, a při operaci si zvolili multifokální čočky SBL-3 DUAL OPTIC, na jejichž vývoji se OCP spolu s americkým výrobcem Lenstec spolupodílelo. Díky těmto novým čočkám nyní vidí kvalitně bez brýlí.

V Očním centru Praha se prý na každém kroku setkávali s přátelským, pozorným a taktním přístupem lékařů, sester i administrativních pracovnic. Díky tomu i pak k samotným operacím  přistupovali s absolutní důvěrou v jejich hladký průběh i zdařilý výsledek. A i když byli na počátku velmi příjemně překvapeni, tak se jim jejich první dojem stále znovu a znovu potvrzoval.

 

Všem, které operace šedého zákalu teprve čeká, vzkazují:

“Po tom, čím jsme prošli a na základě fantastického výsledku operace můžeme všem, kteří se k podobnému kroku teprve chystají, říci jediné: pokud vám v OCP operaci doporučují, neváhejte, nic neodkládejte a svěřte se tomu skvělému týmu se stejnou důvěrou, s jakou jsme do toho šli my. Je nám osmdesát a sedmdesát sedm – ale jako kdybychom s novým viděním světa kolem sebe o řadu let omládli. Cítíme se skvěle!”

 

Po operaci nám ještě manželé Jenšíkovi zaslali i děkovný dopis.

 

Vážení v OCP – a jestli dovolíte, teď už naši milí přátelé,

nejprve se musíme poctivě přiznat, že sami bychom se asi k takovému kroku neodhodlali. Polehčující okolností nám může být náš věk osmdesáti a sedmdesáti sedmi let. Naštěstí máme syna a jeho ženu, kteří už znali kvalitu vaší práce a obratně nás domanévrovali k vyšetření na vaší klinice.

Když vyšlo najevo, že nás oba čeká operace šedého zákalu, šlo už dál všechno jako po drátkách. Vstupní vyšetření, informace o okolnostech zákroku, operační sál  – šli jsme z rukou do rukou a ať šlo o lékaře, sestry nebo manažerskou sféru, na každém kroku jsme se setkávali nejen s dokonalou profesionalitou, ale i s přátelskými úsměvy, povzbuzujícími slovy, trpělivostí a taktem, na jaké člověk v takové míře a nepřetržité plynulosti hned tak někde nenarazí. Díky tomu všemu jsme k vám okamžitě získali absolutní důvěru.

Jediné, čím jsme si krátký čas nebyli jistí, byly termíny našich operací. Manželka se rozhodla ji podstoupit okamžitě, já jsem ji s ohledem na rozpracovaný rukopis knihy chtěl zprvu odložit asi o dva měsíce. Na radu vyšetřující lékařky jsme se nakonec rozhodli pro společné termíny zákroků. A byla to skvělá rada! Máme se rádi už padesát sedm let. Ale věřte nevěřte – díky tomu sdílení návratu k dobrému světlu se teď máme snad ještě raději! Však jsme také oba o nějaký ten rok omládli – nebo se tak alespoň cítíme.

Děkujeme vám za barvy a kontury, které jste vrátili našim očím. Za návrat k čtení a pohybu po světě bez brýlí. V našem věku to působí jako zázrak – ale zázrak to není. Je to vaše dílo, za které vám nepřestaneme být vděční. Jste skvělý tým!

Ještě jednou s díky a s hlubokou úctou k vaší práci

Julie a Miloslav Jenšíkovi                    

Zobrazit dle vady

Zobrazit dle zákroku

Odebírat novinky Pro registraci zadejte Váš email do vstupního pole.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Najdete nás na: Facebook Google Twetter
Pomozte nám zlepšovat naši péči. Pošlete své podněty přímo řediteli na eMail: adam.janek(zavináč)ocp.cz.