PŘESTĚHOVALI JSME SE!
Od 11.4.2023 nás najdete v budově Port7 na Nádraží Holešovice.

Chci se objednat

Operace s úsměvem

Řada lidí nechce podstupovat operaci zraku v letním období. Převládá u nich totiž mýtus, že by se tyto operace neměly v létě podstupovat, a zároveň se řada z nich nechce vzdát jakýchkoli aktivit kvůli pooperačnímu režimu. Nyní je tedy ideální období, kdy mohou laserovou operaci zraku podstoupit.

Kdo nosí brýle, ví, že jsou skutečně na obtíž, ať se jedná o jakékoliv roční období. V zimě se brýle neustále zamlžují a nelze s nimi sportovat. Ani kontaktní čočky nejsou v zimním období ideální. Při neustálých přechodech z mrazivého vzduchu do přetopených místností se suchým vzduchem se oči vysušují a kontaktní čočky pak mohou v očích řezat a dráždit je. 
 
V létě nelze nosit sluneční brýle, nelze se s nimi koupat ani s nimi nelze bezpečně sportovat. Zároveň nejsou kontaktní čočky zcela vhodné pro koupání a plavání, neboť hrozí riziko jejich vyplavení či zanesení infekce do oka. Řešením by mohlo být laserové odstranění dioptrií, které řadě lidí může doslova změnit život.
 

Laserové odstranění dioptrií

Laserovou operací očí se řeší odstranění očních vad, jako je krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. Laserová korekce zraku je vhodná pro pacienty ve věku 20–40 let, kteří mají ustálené dioptrie alespoň po dobu jednoho roku.

„Je nutné mít na paměti, že vhodnost laserové operace je vždy individuální a lze ji doporučit pouze na základě komplexního předoperačního vyšetření,“ vysvětluje MUDr. Andrea Janeková, FEBO, vedoucí lékařka centra kataraktové a refrakční chirurgie Očního centra Praha.

 

Operace s úsměvem

V Očním centru Praha korigují dioptrie nejčastěji nejmodernější metodou ReLEx SMILE. Tato metoda je pro oko velice šetrná, přesná a zcela bezbolestná.

„Operace se provádí pomocí tzv. femtosekundového laseru, který na základě přesných výpočtů upraví požadovaný počet dioptrií, a to bez narušení pevnosti a stability rohovky. Díky minimálnímu zásahu do oka je doba hojení a rekonvalescence velice krátká a člověk se po operaci vrací téměř okamžitě do běžného života. V den operace doporučujeme pacientům relaxovat a odpočívat, ale již druhý den se ostrost vidění stabilizuje a pacient se může vrátit i do práce a k běžným aktivitám. Téměř zcela se oko zhojí do dvou týdnů od operace,“ sděluje paní doktorka Janeková.

Operace se provádí ambulantně v lokální anestezii a je zcela bezbolestná. Zákrok trvá přibližně 20 minut a operují se obě oči v jeden den. Samotné laserování dioptrií trvá pouhých pár vteřin. Výsledek pacient zaznamená ihned po operaci a většina pacientů dosáhne již druhý den 90% zrakové ostrosti.  

 

 

Investice se pacientům vrátí

Laserové operace dioptrických vad nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami, nicméně investice do laserové operace se pacientům vrátí.

„Ačkoliv se jedná o jednorázovou vyšší investici, do budoucna ušetří daleko vyšší náklady za nové brýle a kontaktní čočky, které by museli lidé pořizovat řadu let,“ vysvětluje MUDr. Janeková a dodává: „V Očním centru Praha jsme si vyšších nákladů vědomi, a proto pacientům nabízíme možnost úhrady operace na splátky, a to zcela bezúročně.“

Laserová operace mění pacientům Očního centra Praha doslova život. Při kontrolách po operaci od nich zaznívá, že jsou z nového vidění doslova nadšeni a užívají si nové vidění každý den už od probuzení, kdy otevřou oči a hned vidí jasně do všech detailů.

 

horizontal